Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék továbbtanulni de...

Szeretnék továbbtanulni de még nem tudom mik a lehetőségeim. (? )

Figyelt kérdés

Két éve érettségiztem akkor sem tudtam mivel is szeretnék foglalkozni. Sikerült protekcióval bekerülnöm egy nagyobb céghez ahol értékesítő ügyintéző és ügyfélszolgálatos vagyok amit szeretek is. Sajnos ez a munkahely kis időn belül meg fog szűnni érettségivel pedig csak gyárakba mehetnék.

Tulajdonképpen tisztábavagyok a képességeimmel. Tudom, hogy nem vagyok elég intelligens ahhoz, hogy egy nehéz egyetemet elvégezzek mert gimnáziumban majdnem megbuktam matekbòl. A későbbiekben nagy anyagi elvárásaim vannak, nem szeretnék nélkülözni.

Nagyon szeretek emberekkel foglalkozni, beszélgetni, jó a megjelenésem és értékesíteni pedig jól tudok. Úgy érzem csak sordódok és nem tudatosan irányítom az életem, főként ezen szeretnék változtatni. Ezek alapján mit ajánlotok? Sajnos nem vagyok tisztában a lehetőségeimmel.



2018. jan. 12. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlanközvetítő?
2018. jan. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Silurus ***** válasza:
62%
Politikus?
2018. jan. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom mégis hogyan lehet elkezdeni ezt az egészet. Nincs meg a kezdőlökés.

A politika jelenleg nem foglalkoztat.

2018. jan. 12. 00:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikkel nagy valószínűséggel jól tudsz keresni azok elég matekos szakok. A többi olyan, hogy szerencse is kell egy igazán jó munka kifogásához, viszont általában ha valahova bekerülsz már könnyebb feljebb jutni.


Elég leszólt szak, mert könnyű elvégezni és kell hozzá ismerettség, hogy komolyabb munkát kapj, de én pl a kommunikáció és médiatudomány szakot ajánlanám. Azon belül is a PR szakirányt, a leírtak alapján ilyesmi passzolna hozzád. Az egyetlen hátránya a szaknak, hogy már az egyetem alatt neki kell állni építeni a karriered (ismeretségi kör kialakítása, minél több gyakornoki munka).

2018. jan. 12. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Szociológia?
2018. jan. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó, a kérdező jól akar keresni, és gondolom nem a sokáig tartó munkakeresésre gondolt itt:-D


Az a baj, hogy amikkel jól lehet keresni, azok eléggé matekos szakok.

2018. jan. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kb. bármivel jobban lehet keresni, mint sima érettségivel, úgyhogy ha agyon nem keresné magát, azért valószínűleg egy szociológia szakkal is jobban elboldogulna a jövőben.

Persze, mindenki tanulás nélkül szeretne sokat keresni, de be kell látni, hogy ez nem egy reális cél. (max. valami illegális melóval, vagy óriási szerencsével, ami minden egymilliomodik embernek adatik meg)

2018. jan. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!