Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van oda írva a szak...

Miért van oda írva a szak leírásoknál, hogy képzési terület: Orvos?!

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem és már nézegetem az egyetemeket/szakokat, hogy hova tovább. Egészségügyben szeretnék továbbtanulni de nem értem hogy miért van idaírva pl.szülésznőnél, mentőtisztnél, ápolónál hogy képzési terület: orvos. (ne nézzetek hülyének, mert mikor megkérdeztem az egyik tanáromat hogy lehetek e orvos ezekbol a par szakbol azt mondta hogy ez kizart)

2018. jan. 12. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan értelemben orvos, a fent leírt szakokkal nem lehetsz. Az "ORVOS" egyszerűen a képzési területet jelenti (orvos- és egészségtudományi területet). Nagyobb jelentősége nincsen.


[link]

2018. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Ha a diplomáddal a jövőben szépen éldegélni is szeretnél, akkor felejtsd el az egészségügyet! Csak bánkódni fogsz, hogy ugyan ennyi tanulással, más diplomát szerezve, kétszer annyit kereshetnél.
2018. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 Az mennyivel jobb, ha olyat tanul/dolgozik, amit nem szeret igazán, de kétszer annyit keres? Kb. az első 3 hónapban fog neki megnyugvást okozni a pénz.
2018. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk engem 8 éve frusztrál az egészségügyi kerestem, mely mindenre rányomja a bélyeget. 2 munkahely, havi 300+ munkaóra. Szeretem, amit csinálok, de már unom, hogy alig látom a családom és nyaralásra sem futja. Inkább tanultam volna mást... Csak tanácsot adtam.
2018. jan. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

Ez tény, hogy kevés a kereset. De ez azért nem db-db. Ha valakit érdekel az egészségügy vagy épp tanár szeretne lenni vagy bölcsész, az nem azt jelenti, hogy jó lenne pl gépészmérnöknek is ahol extra matek, fizika stb érdeklődés kell. Márpedig fizetés szempontjából a műszaki diplomák érnek valamit, az eü, pedagógus, bölcsész kb hasonló szinten keres.


Te mire gondolsz, mikor azt mondod bár tanultál volna valami mást? Mit?

2018. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Drága 2-es akkor is ezt mondd, ha nem marad senki a kórházakban!
2018. júl. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Drága 6-os! Mentő dolgozóként... igen. Jövő béli munkavállalóként az egészségügy kerülendő. Lehet ezt mismásolni, de hivatástudatért, háláért, köszönömért nincs a boltban kenyér, nem megy a család nyaralni...
2018. júl. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!