Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezetmérnöki diploma után...

Környezetmérnöki diploma után mennyire lenne nehéz egy gépészmérnöki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintem a két diplomával elég ütős lennék a munkaerő piacon és érdekel is a gépészet. A matekot el tudnám fogadtatni, mert ugyanabba a suliba felvételiznék. Tehát ennyi előnyöm máris van a témában. Szerintetek mennyire járnék sikerrel? 3-as diplomám van egyébként.

2018. jan. 12. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Én az Óbudain végeztem a környezetmérnökit. Abban a suliban az a szak nem egyetemi szint, hanem dedó.

Na ahhoz képest nagyon nehéz lenne a Bánki.



Szóval melyik suli? ;)

2018. jan. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően a gépész végzettséged számítana a fizetési besorolásodnál, mivel a környezetmérnök nem igazán egy jól fizetett szak. Nagyon nem.


Szóval én mindenképpen belevágnék a helyedben. Ha matekkal meg esetleg még 1-2 gazdasági vagy hasonló elfogadható tárgyal nem kell foglalkoznod akkor több időd lesz a kifejezetten szakmai tárgyakra szóval hozható a dolog.

2018. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Debreceniröl van szo, itt a menedzsereknek jelenleg könnyebb helyzetük van, szoval elmondhato hogy szerencsére nem ez a legkönnyebb szak. :) Söt! Az elmult évekhez képest most sokkal szigorubbak a követelmények.
2018. jan. 16. 13:39
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, elfelejtettem irni, hogy ez már rám mondjuk nem vonatkozik. :D csak hallok azért ezt azt az ismeröseimtöl. :)
2018. jan. 16. 13:43
 5/7 Vodafonelive ***** válasza:
Azt azért megkérdezném, hogy ha a Debreceni Egyetemen van a BME-n meg a PTE-n kívül épületgépész szakirány, Te arra mennél? Mert én úgy gondolom azzal többet ki tudsz hozni, mint egy környezetmérnök és egy olyan szakirányos gépészmérnök amelyik gépjárműtechnikai, járműipari folyamattervező vagy üzemeltető-karbantartó specializációt választ.
2018. jan. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak épületgépészetben gondolkodtam.
2018. jan. 16. 22:52
 7/7 Vodafonelive ***** válasza:

Én az vagyok és azt kell mondanom, hogy a reál tantárgyakat már nem kell megcsinálnod, de még így is lesz 1-2 olyan ami nektek nem volt, több gépelemek, mechanika, elektró. 1 félévvel előbb el tudnád végezni szerintem a képzést.

Én fordítva gondolkodtam, hogy környezetmérnökire mennék a PTE-n, mert azt tudnám ezzel kombózni. De a tanáraim lebeszéltek róla, mert azt a tudást elvileg hozzá lehet tanulni, ezért villamosmérnökit jelöltem amit nem kezdtem el(nehezebb, mint a gépész).

Egy biztos, jobb esélyeid lesznek, mint a környezetmérnökivel, de az épületgépészből nincs annyi hely, mint a többi specializációsokkal. Leginkább Budapesten találsz ezzel munkát, bár nem tudom a lehetőségeket Debrecen fele.

Különben újra elgondolkodtam környezetin, mert láttam új mintatanterv van Pécsett és van megújuló energiás szakirány, úgy gondolom ezzel lehet a legtöbbet kihozni, szerintem, illetve a szakos tárgyak 40%-t letudni, mert mindet vettük.

2018. jan. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!