Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esélytelen hogy kapok kollégiu...

Esélytelen hogy kapok kollégiumot?

Figyelt kérdés

368 km-re lakom a kiszemelt egyetemtől. Viszont apukám külföldön dolgozik, így a keresete sokkal magasabb, mint az itthoni dolgozóknak, és januártól neveloanyam is dolgozik, minimalbert kap itthon.

Van ket testverem, az egyik altalanos iskolas a masik pedig 4 eves.

Tanulmanyi atlagot, felveteli pontot is neznek besorolasnal?



2018. jan. 13. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Elsőéves felvételinél nálunk a szociális helyzetet (távolság,kereset,testvérek száma,betegségek stbstb) és a tanulmányi pontokat nézték. Szóval ha jó pontjaid lesznek, akkor szerintem bekerülhetsz, mert igen messze laksz.

Amúgy nézd meg a kollégiumi felvételi ügyrendet az egyetem honlapján, ott le van írva pontozási rendszer és az alapján már lehet kalkulálni.

2018. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kollégiumi jelentkezésnél egy pontszámot határoznak meg. Maximum 500 pont szerezhető:

(1) 240 pont a szociális helyzetből adódik

(2) 160 pont a tanulmányi eredményekből

(3) 100 pont a közösségért végzett munkáért


Majd a kollégiumi jelentkezőknél ez alapján egy rangsort képeznek és az üres helyeket feltöltik.


A pontszámítás menete itt van leírva:

[link]

(Ez egyetemi szinten egységes, tehát minden kollégiumnál, ahova szociális alapon vesznek fel, így kell számolni)


Az (1) részét a pontszámnak a 6. oldalon találod (pdf számozása szerint 8. oldal). Itt maximum 200 pont szerezhető, amit utána fel kell szorozni 1.2-vel (így jön ki a maximális 240 pont).

A (2) részét a pontszámnak a 9. oldalon találod (pdf számozása szerint 11. oldal). Itt elsőéves hallgatóként a felvételi pontszámod le a mérvadó (felsőbbéveseknél az utolsó 2 aktív félév korrigált kreditindexét nézik). Annyi a furcsaság, hogy itt már 200 pontot írt maximálisnak, pdf korábbi részébe meg 160 pont (nekem nem sikerült megfejteni, hogy miért:D).

A (3) részét pedig a 11. oldalon találod (pdf számozása szerint 13. oldal).


Nyilván a pontszám jelentős részét az (1) rész teszi ki és azon belül is a jövedelemtől függő rész (magasabb fizetés -> kevesebb pontszám). Sajnos nem tudom megmondani, hogy mennyire nehéz bekerülni (nem ÁOK-os vagyok). Viszont az albérletárak itt Szegeden nem annyira vészesek, persze ez relatív (30-40 ezerért lehet találni szobát - ami külön szoba, tehát nem kell mással osztoszkodni).


Remélem tudtam valamennyit segíteni!:)

2018. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van esélyed, hacsak nem milliókat keres apád. Azért a Jancsóban sok viszonylag jómódú diák is lakik, és sokan vannak, akik fele olyan messze sem laknak Szegedtől, mint te.
2018. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát ennek alapján 283 pontom van. Nem tudom, mire elég.

2018. jan. 13. 15:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Illetve kb annyi, próbáltam valami reális tanulmányi ponttal számolni.
2018. jan. 13. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!