Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Humán beállítottsággal valóban...

Humán beállítottsággal valóban esélytelen vagyok a munkaerőpiacon? Ha magyarból emeltezek, tényleg csak egy büfészakra lesz jó?

Figyelt kérdés
11-esként a fakultációválasztás ,,fantasztikus" pillanatait élem át éppen. Mivel szeretnék egyetemen továbbtanulni, ezért mindenképpen meg akarok írni egy emeltszintű érettségit, jelenleg úgy néz ki, magyarból fogok. Fontos megjegyezni, hogy elképzelésem sincs, hogy ,,mi legyek, ha nagy leszek", az egyetlen dolog, amiben biztos vagyok, hogy a magyar az a tantárgy, ami igazán érdekel, amit szeretek, ennek köszönhetően könnyen tanulom, szívesen járok utána dolgoknak és rengeteget olvasok. Emellett talán ez az a tantárgy, amiből nem is vagyok annyira reménytelen :D A többi tantárgyból számomra elképzelhetetlen az emeltszintű érettségi, hiszen a némettel rengeteget küzdök, a matekkal elvagyok, de el sem tudom képzelni, hogy esetleg azzal tanuljak tovább, így az is kilőve. Ilyenkor jön, hogy ha humán, akkor ott a töri, ami lényegesen könnyebb, de valahogy az sem vált a kedvencemmé. Angolból szintén nem jöhet össze, mivel kevesebb óraszámban tanulom. A többi tárgy pedig végképp kizárva. Tehát kizárásos alapon maradt a magyar, amit nagy lelkesen csinálnék is, ha nem hallanám mindenhonnan, hogy ,,de az emelt magyar öngyilkosság!", ,,és mégis mit akarsz azzal??" vagy hogy ,,miért mi akarsz lenni, tanár?". Nem, nem leszek tanár, ez biztos. A mai világban tényleg csak a reálos érdeklődéssel lehet munkát szerezni, érvényesülni? A bölcsészeknek valóban nem lenne esélye? Magyarosok, tapasztalatokat! :)

#továbbtanulás #tanulás #magyar #munka #érettségi #bölcsész #Remélem érthető #kicsit hosszú lett
2017. szept. 4. 22:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Csodálatos hosszú regényemből kimaradt, hogy szívesen várok javaslatokat, hogy milyen szakot lenne érdemes választanom, ha kitartok az ,,őrültségem" mellett. Hozzátenném még, hogy nem áll szándékomban megállni egy alapképzésnél, tehát szakosodnék és elvégeznék minimum egy mesterképzést is ha összejönne. Köszönöm előre is :)
2017. szept. 4. 22:37
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, sajnos egy magyar szakkal manapság nem sokra mész. Van hozzá ilyen szerkesztői minor, de kapcsolatok nélkül szerintem nem nagyon lehet jó állást kifogni. A bölcsészek karrierbiztosítéka továbbra is a nyelv, szóval szerintem azokból turbózd fel magad. Esetleg elmehetsz valami ritkább nyelvszakra, és minorként tanulhatod a magyart.
2017. szept. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvből úgyis kell érettségizni, úgyhogy most még elkezdhetsz egy külön tanárhoz járni, aki felkészít nyelvvizsgára / érettségire.


Azért nehéz, hogy mi legyél, mert mindenki csak a fodrász, cukrász, tanár meg orvos vonalon gondolkozik ebben a korban, kis túlzással, de valójában már olyan szakmák vannak, amit még elmagyarázni is nehéz. Tudod, felhő tesztelő meg bitcoin bányász meg pályázatíró stb.. úgyhogy azt érdemes megnézni, hogy hova jó az emelt magyar tanuláshoz.. és utána majd kialakul. Pl a pszichológiához jó azt hiszem, és ott a biosz is kell valamennyire, de az azoknak, akik magyarosak, jól szokott menni... kis matek is kell, meg elején van biosz is... aztán valami kommunikációs szak.... onnan is el tudsz helyezkedni... nyelv úgyis kell, minimum egy középfok, azt tanuld... de a nyelv-magyar párossal sem csak tanár lehetsz. Sok cég saját maga képezi a kollégáit. Felvesz egy kazal embert akik végeztek az ELTE-n.. és először adminisztratívabb melót ad, utána meg ha értelmes/ akar dolgozni, már alakul. de nekem pl a pszichológia vagy az angol vagy német+magyar vagy kommunikáció teljesen OK-nak tűnne az esetedben. Amúgy meg nyelvet nem csak iskolában lehet tanulni: magántanárral valameddig juss el, utána ki lehet menni külföldre egy-két évre.

2017. szept. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Magyarból ne menj
2017. szept. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Töri
2017. szept. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok olyan munka van ahol csak diplomát várnak el, ott pedig kiképeznek, tehát végülis nem lehetetlen elhelyezkedni egy "büfé szakkal" sem. Én mégis azt mondom, hogy tanulj valami kézzel foghatót, ha mást nem, nyelveket minél magasabb szinten, azzal nem lőhetsz mellé (kivéve anglisztika). Ha már ennyi évet egyetemen vagy, akkor legalább töltsd hasznosan.
2017. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mesterre milyen szakra gondoltál? Nem mindig jó választás továbbtanulni, még a nem-"büfé" szakokon sem. Sokszor sokkal többet ér 2 év munkatapasztalat mint egy 2 éves mester.
2017. szept. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, ment a zöld kéz :)

A ,,töri" - t különösen ;D

2017. szept. 7. 18:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia :) hátha még aktuális...

én egy kiadónál dolgozom (magazinok, szakkönyvek), itt a szerkesztőségen szinte mindenki magyar szakot végzett. Érdekes a munkájuk, rendes irodai munka, alapjában hasonló a napjuk, mint az enyém (kereskedelmi végzettséggel).

Ők tartják a kapcsolatot a szerzőinkkel, ellenőzik az írásaikat nyelvtanilag, kijavítják az esetleges helyesírási hibákat, átfogalmaznak 1-2 dolgot stb... Néha irodán kívül is találkoznak a szerzőkkel, olyankor még irigylem is őket, hogy kimozdulhatnak...:)


Szóval, ha szereted a magyart, tanuld, menj olyan szakra, ami érdekel! Ha jó leszel benne és lelkes, akkor találsz vele jó munkát, nem csak a meki marad...:D

2018. jan. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. jan. 9. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!