Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök alapképzés (BSc)...

Adxey1 kérdése:

Gépészmérnök alapképzés (BSc) után milyen mesterképzéseket (MSc) érdemes választani?

Figyelt kérdés

Elsősorban fizetés és kiegyensúlyozottság szempontjából teszem fel a kérdést, ez után szeretném eldönteni, hogy mihez mennyire lesz kedvem és affinitásom.


Magamról:

Idén végzem a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karon gépészmérnökként, üzemfenntartás szakon. Úgy érzem, hogy több van még bennem, nem szeretném még abbahagyni tanulmányaim, illetve aggaszt az a tény is, hogy sokan rossz véleménnyel vannak iskolánkról, ezért mindenképp szeretném egy 'rangosabb' egyetem oklevelét megszerezni.

Nappali és levelező tagozat is szóba jöhet, kezdetben legszívesebben a főváros vonzáskörzetében szeretnék majd élni és elhelyezkedni. (22/F)


A mesterképzések, amiket a kutakodás során ígéretesnek tartottam:


-Vezetés és szervezés MSc:

Sok helyen olvastam, hogy könnyen juthat az ember vezető pozíciókhoz (ha meg van rá a képessége is). Azt mondják, hogy levelezőn érdemes végezni, különben 0 mérnök tapasztalattal nem sokat ér. Viszont az bennem tisztázatlan, hogy:

1. Ha levelezőn elvégzem, 2 év gépészmérnöki tapasztalattal is kaphat az ember jó fizetést és fontos munkát...?

2. Budapesti Corvinus Egyetem csak nappali tagozatos képzést hirdet. Ér annyit a BCE, hogy nappalin csináljam és mérnök tapasztalat nélkül kerüljek ki, vagy olyan egyetemet kell választani, ahol van levelező is? (DE, EKE, PTE, SZE, SZIE)


-Gépészmérnök MSc:

Mindenképp a BME-re jelentkeznék. Kérdésem az, hogy:

Ez mekkora előnnyel járna a PTE-s gépészmérnök BSc diplomámhoz képest?


-Műszaki menedzser MSc:

1. Mennyire versenyképes fizetés és elhelyezkedés terén?

2. Milyen munkakörben dolgozik? (gondolok itt vezetőre, középvezetőre stb.)


-Továbbá ti mit ajánlanátok és miért?



2018. jan. 13. 10:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Mennyek dolgozni és probáld ki hogy mit szeretnél csinálni vagy mire van igény. Hiába ajánluk pl Villamos MSC-t ha nem érdekel.


Az MSCét pedig sokan tulértékelik. Sok munkáltatonál nem olyan fontos. pl egy plus tárgyalo képes nyelv sokszor többet ér.

2018. jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!