Hogy kell "kielemezni" a felvételi követelményeket? Milyen faktokat válasszak? Sürgős!

Figyelt kérdés

[link]

Gyógytornász szeretnék lenni,csak sajnos nem nagyon értem ezt az érettségi tantárgy választási dolgot,a suliban se mondtak még róla semmit,de holnapra kell adni az előzetes faktokat(kettőt kell választanunk).Ehhez szeretnék segítséget kérni.


A honlapon ugye az található,hogy az alábbi tantárgyak közül(magyar, biosz,infó,nyelvek,fizika,vagy kémia)kettőt kell választani.

1.Ez mit jelent?Hogy nekem a 2 közül meg kell jelölnöm 2 tantárgyat, bármelyiket az itt felsorolt tantárgyak közül?!

2.Az érettségi tantárgyaknál mi a helyzet (ezesetben magyar,nyelvek)?

Mert ugye abból alapból is kell érettségizni...

De akkor mondjuk ha nekem sikerül 5-ösre a magyar érettségim ,akkor nyilván azt kérem..És akkor azt a jegyet duplán számítják,vagy hogy van ez?

3.Még érettségi előtt ki kell választani a 2 választott tantárgyat,vagy lehet utólag is,amikor már megvannak az eredmények?

4.Én a bioszt mindenféleképpen felszeretném venni.

A)Emellé jó taktika lenne felvenni az infót,és abból megcsinálni az előrehozott érettségit?

B)Vagy akkor az infó lenne az 5.,a választott tantárgyam?

Mert amúgy én a választottnak a bioszt szeretném

C)Vagy ez felesleges lenne, mármint az infó?És 2.Faktnak legyen egy olyan tantárgy amiből amiből amúgy is kell érettségizni?Mert én azt csak muszájból venném fel...


Nagyon szépen köszönöm a segítséget! És elnézést az értetlenkedésért,de máshol nem kaptam ezekre választ..Az osztályfőnököm is csak annyit mondott,hogy "ezt nekem kell eldöntenem"..



2018. jan. 14. 12:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogyha mondjuk az infó csak 4-es lesz még módosíthatom,ha pl.a magyar ötös lesz?!
2018. jan. 14. 13:02
 2/3 anonim ***** válasza:
A felsorolt tárgyakból kettőből kell érettségidnek lenni (a magyar meg a nyelv mindenképpen kötelező, tehát ezzel a feltétel meg is van). Ha a választott tárgyad az érettségin biológia, és érettségizel belőle, akkor már három érettségikd van a felsoroltakból, annak a kettőnek az eredményét fogják figyelembe venni, amelyikkel magasabb lesz a pontszámod.
2018. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Hasznos volt :)

2018. jan. 14. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!