Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az érettségi időszak?...

Milyen az érettségi időszak? Mennyire dúrva, vészes?

Figyelt kérdés
Vegyük pl az érettségi előtti 2 hónapot.Mennyire voltatok beparázva? Mennyit tanultatok? Nagyon stresszes időszak ? Mik a tapasztalataitok , mit ajánlotok egy most érettségi előtt álló diáknak? Nagyon félek...Tudom, hogy ha tanulsz nem gáz stb ...Tanulok én, de azért mégsem orrvérzésig. L
2018. jan. 14. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk most lesz 6 éve, hogy érettségiztem, így egy kicsit homályos már a dolog. Viszont én is eléggé be voltam parázva, de akkoriban még eléggé jól tudtam kezelni az ilyesfajta stresszt (sokat rajzoltam vagy a barátokkal elvoltam). Igazából az írásbelis időszak, ami nekem húzósabb volt, szóbelire való készülés már nyugisabb volt (annak ellenére, hogy csináltam emeltet is).

De ha a teljes képet nézzük, akkor az egy elég pozitív időszak volt. Sok volt körülöttem a "sorstárs" (osztálytársak és évfolyamtársak), így jóval könnyebb volt elviselni a nehézségeket. Tudom, hogy semmit se ér ilyenkor, de felesleges parázni:)

2018. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én tavaly érettségiztem. Már 12. év elején be voltam parázva, nagyon féltem, hogy "úristen, most majd mi lesz", "nem tudok semmit", "nem vesznek fel sehová", "de hát azt sem tudom, hogy mit akarok tanulni", "milyen tárgyat válasszak", "úgysem sikerül majd, már mindegy" stb. és a tanárok részéről is kaptuk elég keményen, hogy "tanulni kell", "kemény, nehéz lesz", "meg fogtok bukni" stb....Valamint addig is mindig nagyon parázós típus voltam, ha valami stresszesebb dolog volt pl. vizsga, fontos dolgozat stb., akkor tiszta idegbeteg voltam, semmi mással nem tudtam foglalkozni, mindenen sírtam, nem is lehetett hozzám szólni se, úgyhogy arra számítottam, hogy az érettségikor majd ugyanez fog történni. Aztán ahogyan közeledtünk a vége felé egyre inkább megnyugodtam, az utolsó két hónapban már nem féltem. Azért a tanulásra picit jobban ráálltam, az iskolában is keményebb volt a tempó, de a vége már nagyon laza volt. Szerintem ott már mindenki úgy van vele, hogy most már mindegy és majd lesz, ami lesz...Valamint ott már mindenki nagyon kedves, segítőkész volt és sokkal oldottabb is volt a hangulat, volt ballagás, szerenád. Az utolsó napokban még átolvastam, tanulgattam, átnéztem a dolgokat, de nyugodt voltam, nem stresszeltem stb., úgy voltam vele, hogy ha azért eddig is jól tanultam, akkor csak nem fog ki rajtam ez sem, de ez nem lóverseny, magamhoz képest teljesítsek jól, lehet javítani is és különben sem a világvége, ha nem sikerül tökéletesen stb. Az írásbelit megírtam és sokkal könnyebb volt, mint amire számítottam, nagyjából éreztem is, hogy hogyan sikerültek. Utána pedig még jó sok időnk volt a szóbelikig és onnantól kezdve, hogy már nem kellett suliba járnom úgy éreztem magam, mintha 4 év börtön után szabadultam volna :D Nagyon jól esett az a kis szabadság, hogy én oszthatom be az időmet. Végül a szóbelik is jól sikerültek, én szerencsére az elején voltam, úgyhogy hamar túl voltam rajta. Az összes tanár (még a legszigorúbbak, legmogorvábbak is) nagyon aranyosak, kedvesek, segítőkészek voltak. Nekem egymás után kellett minden tárgyból szóbeliznem (nem voltam előtte emelten, előrehozottam sem volt), úgyhogy jó sokáig bent voltam, ami elég fárasztó is volt, de utána hihetetlenül megkönnyebbültem, hogy ennek is vége van:) Úgyhogy szerintem nem szabad rágörcsölni, ha eddig is tanultál és azért most is készülsz, a szóbeli tételeket is rendesen megtanulod, akkor nem történhet nagy baj:)
2018. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem olyan vészes
2018. máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!