Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági és vidékfejlesztési...

Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök diplomához milyen mester képzést javasoltok, ami hasznos? (Pénzügyi, számviteli területek nem jöhetnek szóba. )

Figyelt kérdés

2018. jan. 14. 21:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mi a baj a számvitellel?
2018. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem az erősségem, és nem is tartozik az érdeklődési körbe.
2018. jan. 15. 23:10
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a jövőben hol kamatoztatnád a még megszerzendő tudást (szerintem). Ha van saját gazdaság pl., akkor érdemes valami agrárosabb mesteren folytatni, ha meg nem gazdálkodsz majd, akkor a gazdasági rész fele menni tovább.


Én is ezen a szakon végeztem (sajnos). És én agrárosabb vonalon tervezem folytatni, bár kreditelismertetést kellett kérni ebben az esetben. A felvi.hu-n tájékozódhatsz, hogy milyen mesterképzések vannak egyesek egyetemeken, ha ezzel a szakkal mész tovább. Melyikhez kell kreditelismertetés (pl. növényorvos), melyikre mehetsz egyenesen (pl. vidékfejlesztési agrármérnök).


[link]

2018. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
egyes egyetemeken
2018. jan. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az a baj nincs gazdaságunk, szóval megszívtam ezzel az egésszel. Nagyon bánom, hogy anno ezt választottam több lehetőséget láttam benne az Uniós pályázatok miatt.
2018. jan. 19. 09:00
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ezen a szakon vagyok jelenleg és Számvitel vagy pedig valamilyen más gazdasági MSc-re akarok menni. Nem értem miért gondoljátok azt hogy egy ilyen BSc-vel csak agráros vonalon tanulhattok tovább.
2018. jan. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Akkor valami mást tanulni? Egy másik alapképzés esetleg. Vagy szakma.


Amúgy teljesen megértelek. Én is azt hittem, hogy jó lesz ez majd. Még az elején hitegettek minket, hogy jó ez, aztán a végén jött arculcsapás, hogy hát ezzel nem sok mindenre számíthatunk, max. önkormányzatoknál, MVH-nál, esetleg bankoknál lehet elhelyezkedni.


A baj, hogy minden fontosabb tárgyunk esetében megkapargattuk a felszínt, a felesleges tárgyak is vettek el az időből, de átfogó tudást nem kaptunk.


Későn jöttem rá, hogy ennek a szaknak semmi értelme. A gyakorlati helyemen is a képembe röhögtek, hogy ennek amúgy semmi értelme.


Egy pici agrár, egy pici közgaz. :/


Milyen szakirányt választottál amúgy? Meg hol tanultál?

2018. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

6-os


Senki nem mondta, hogy pénzügy nem lehet. A kérdező is tudja, de ő azt nem szeretné.


Amúgy oda is kreditet kell elismertetni, szerintem.


Anno (tavaly még) volt Gazdasági agrármérnöki MSc is (kreditelismertetés nélkül), de azt is megszüntették.

2018. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi a gond a kreditelismertetéssel? :D
2018. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk állattanból nem fogadják el, amit tanult korábban, és veheti fel a tárgyat megint, amiből újfent vizsgázhat az ember. És ez még érinthet egy-két tárgyat. Szaktól függ.
2018. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!