Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociális területen elhelyezke...

Szociális területen elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Szociális területre szeretné átképezni magát a feleségem. Nehéz sorsú gyermekekkel, idősekkel, esetleg hajléktalanokkal szeretne foglalkozni. A legjobb talán a Szociális Munkás főiskolai képzés lenne, de felnőttként egy három és fél éves képzést bevállalni elég húzós lenne. Várok ötleteket, javaslatokat, elhelyezkedési kilátásokat (vidék, Közép-Dunántúl). Köszönöm!

2018. jan. 17. 15:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, most milyen szakmája van a feleségének, de szerintem nem érdemes a szociális munkás képzést választani. Főleg, hogy 3 és fél évig fizetni kell érte! Én szociális munkás vagyok, dolgoztam 9 évig a gyermekvédelemben, 3 évig munkanélküliekkel, most pedig hajléktalanokkal foglalkozom.... Én is azért választottam ezt a szakmát, mert segíteni szerettem volna a rászorulókon. Sajnos a valóság teljesen más!!!

És a fizetés is elég kevés...

Inkább válasszon olyan szakmát, amivel több pénzt keres és pozitívabb légkörben tud dolgozni!

2018. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!