Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen kérdéseket tegyek fel...

Milyen kérdéseket tegyek fel az Educatio kiállításon?

Figyelt kérdés

Holnap megyek az Educatio-ra. Már vannak terveim, szakra nézve, és azt is tudom, hogy melyik egyetemeket nézem meg. Azonban mindenképpen szeretnék új információkat kapni. Akár szakról, akár az egyetemről. Azonban a fejemben nem körvonalazódtak olyan kérdések, amelyeken keresztül többet megtudhatnék. Ezért, aki már volt ilyen kiállításon, vagy esetleg egy egyetemi hallgató akinek volt tapasztalata a kiállításon, azt kérem írjon tippeket.

(Ne fikázzatok légyszíves)



2018. jan. 18. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem muszáj előre készülni. Majd ott elmondanak dolgokat az egyetemről és a szakról is, jó eséllyel majd annak kapcsán merül fel kérdés.
2018. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Milyen programok vannak, gólyatábor, kollégium (ha kell), vannak e zh-k, mennyi tanulás szükséges
2018. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Néhány ötlet:


- heti hány előadás van?

- mennyi kötelező/katalógusos?

- kreditek/tárgyak

- mikor van zh ? aláírást, hogy lehet kapni?

- melyek a buktató tárgyak és miért? hogy lehet megcsinálni ezeket ?

- kollégium, programok, étkezési lehetőségek

- támogatások, ösztöndíjak

- egyetem kapcsolata a cégekkel - szakmai gyakorlat végett

- átlagban mennyi idő elvégezni a szakot, mennyit szoktak csúszni

- laptop/tablet érdemes-e? mely előadásokra szükséges vinni ?

- jegyzetek: beszerzés, online elérhetőek-e?

2018. jan. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Előző vagyok:

ha ezeket előre tudom, sokkal könnyebb lett volna sok minden.



egy egyetemi hallgató, ez is kimaradt

2018. jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek :)
2018. jan. 18. 20:02
 6/7 A kérdező kommentje:
Es szerintetek ezeket nyugodtan megkérdezhetem, nem lesz sok a hallgatóknak, ugye?
2018. jan. 18. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

Zh-ról, heti előadásokról, tárgyakról kérdezni elég felesleges. Senki nem fogja tudni mikor lesz ZH ősszel, plusz gyakran változtatnak a számonkérésen is. Laptop is olyan, hogy magának kitapasztalja az ember, jegyzeteket meg elmondják első órán merre van ha va , senki nem fogja tárgyanként felsorolni. Kreditek neptunon megnézhetők, de sok mindent nem számítanak felvételi előtt, mint ahogy az se hogy mi a húzós tárgy. Mikor elkezdi a szakot úgyis hamar rájön, meg ez eléggé személyfüggő is.


Ösztöndíjról érdemes kérdezni meg egyetemen belüli lehetőségekről pl. hallgatói szervezetek, szakkolik.

2018. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!