Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha harmadik félév után abba...

Ha harmadik félév után abba hagyom az egyetemet mikor, hogyan kell visszafizetnem a képzés felét? Mindenki mást mond.

Figyelt kérdés

Két éves képzés utolsó félévében szeretnék kiiratkozni az egyetemről bizonyos okok miatt. Mindenkitől mást hallok ezzel kapcsolatban.

1. lehetőségem az lenne, hogy emelt érettségizek és ha minden jól megy, alapszakra megyek egy másik egyetemen.(hallottam olyat, hogy a képzési idő másfélszerese alatt kell diplomát szerezni és nem kell fizetni)

2.mondták azt is, hogy le dolgozhatom a másfél vagy ez esetben 3 évet? 20 éven belül kell vagy kiiratkozás után egyszerre ?

3. passziválás, de erről sok mindent nem tudok sajnos, csak hogy nem lesz diákigazolványom de diákmunkázhatok passziv jogviszonnyal és állami félévet sem vesztek vele.

Melyikkel járnék jobban?

Segítsetek lécci , mert teljesen össze vagyok már zavarodva.

Kiiratkozás pénzbe kerül?

Időponthoz van kötve?

Illetve milyen kérelmeket kell az oktatási hivatalnak benyújtani, ez hogy van? Sajnos nincs pénzem visszafizetni semmiképpen a féléveket.


2018. jan. 18. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Passziválással úgy tudom, hogy fogynak az állami féléveid.

A képzési idő másfélszerese alatt kell diplomát szerezni, de ez maximum a szakod képzési ideje + 2 félév, orvosinál 14 félév talán.

Az államilag támogatott féléveid száma, amennyiben nem vagy orvosis: 12.

Annyi félévet kellesz dolgoznod itthon, ahány államilag támogatott félévet elhasználtál. (Egy félév = 150 munkanap)

2018. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Passzívval NEM fogynak az állami félévek.


Ez az én kérdésem volt, itt érthetően leírták:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Ha passziválsz (két félévet tudsz), akkor egy évvel később szűnik meg a jogviszonyod és egy évvel később kell visszafizetned.


Ha semmiképpen nem tudod, vagy új képzést kell elkezdened egy éven belül (és azt be is kell fejezned, különben összeadódik a tartozás), vagy ledolgozod a másfél évet Magyarországon, bejelentve rendesen, de akkor nincs rá 20 éved, hanem egyből le kell.

2018. jan. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1". lehetőségem az lenne, hogy emelt érettségizek és ha minden jól megy, alapszakra megyek egy másik egyetemen.(hallottam olyat, hogy a képzési idő másfélszerese alatt kell diplomát szerezni és nem kell fizetni)" - ez is egy lehetőség, ha államin elkezdesz egy képzést a lényeg hogy a végén legyen valamilyen papírod alapszakról vagy foszkról. Passzív alatt nem fogy az állami szemesztered, egymás után 2 félév lehet passzív utána aktivra kell egyet rakni vagy automatikusan kitesznek. Ha kiraknak vagy kiiratkozol onnan még van egy éved amíg nem kell fizetned. Ha az egy év után folytatod az egyetemet nem kell fizetned (az mindegy hogy mádik szak, nappali/levelező, állami/önköltséges, BA/Foszk). Másfélszeres arra van, hogy ha addig nem végzel elveszik az ösztöndíjad de önköltségesen tanulhatsz tovább. Ez lehet egyetemenként változik, nálunk a képzés duplája alatt kell elvégezni egy szakot mielőtt kitesznek. A másfél csak az ösztöndíjra van. (A 14 szemeszter meg nem csak orvosira vonatkozik, hanem minden osztatlan szakra).



"2.mondták azt is, hogy le dolgozhatom a másfél vagy ez esetben 3 évet? 20 éven belül kell vagy kiiratkozás után egyszerre ?" - pár éve még a dupláját kellett volna, már módosították arra hogy amennyit tanultál annyit kell ledolgoznod itthon. 20 éven belül NEM egyből kiiratkozás után. Simán kimehetsz akár külföldre is előbb 10-15 évre és utána ledolgozhatod vagy ha úgy keresel ki is fizetheted akár. De ezt pl nagyon sokszor kérdezték már, valaki folyton benyögi hogy egyből le kell dolgozni aztán hülyeséggel pánikoltatják csak a kérdezőt.


"3. passziválás, de erről sok mindent nem tudok sajnos, csak hogy nem lesz diákigazolványom de diákmunkázhatok passziv jogviszonnyal és állami félévet sem vesztek vele." - Diákmunkára passzív alatt elég kevés a lehetőség, nem minden diákszövetkezet közvetít passzívosokat, sokszor mivel nincs munkájuk amire így lehet menni. 2 szemesztert passzíválsz aztán aktiválni kell, mint írtam. Ha tervezed befejezni a szakod csak átmenetileg van valami zűr ezt javasolnám. Utolsó félév csak gyakorlat már, ha nincs is tárgyad hátra csak a gyakorlat én ezt választanám. Esetleg az első is jó, attól függ mi miatt akarod ezt otthagyni


"Kiiratkozás pénzbe kerül?" - Vannak egyetemek amik mindenért számolnak fel pénzt, szinte a levegővételért is, de ez többnyire ingyenes (ha kérnek is pénzt valamilyen címszóval max 1-2 ezerre kell csak gondolni).

"Időponthoz van kötve?" - Nincs akár most is kiiratkozhatsz ebben a percben. Neptunon bármikor vagy TO-n személyesen amikor nyitva vannak.

2018. jan. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors,hasznos, körültekintő válaszaitokat! Föleg a harmadiknak! Nagyon sokat segítettetek !
2018. jan. 19. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!