Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi vagy fogorvosi képzés?...

Orvosi vagy fogorvosi képzés? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Általános orvosira járok, azaz másodévben megszakítottam a tanulmányaimat, és most passzív félévet töltök.


A párom is orvos, van már egy gyermekünk. Ezzel el is árultam, hogy idősebb vagyok az átlag korosztálynál. Szeretnék visszamenni és folytatni amit elkezdtem, azonban felvetődött annak gondolata, hogy váltsak fogorvosi képzésre. Nagyon sok racionális érv szól mellette. Például, hogy csak öt év az egyetem, nem pedig hat. családbarátabb hivatás, ha magánpraxisban dolgozom, nincs kötelező ügyelet, így nőként, anyaként könnyebben boldogulnék vele. Nincs akkora jelentősége a szakvizsgának, mint általános orvosként. Egyébként, nekem való hivatás, mert szeretek aprólékos munkát végezni, örülök, ha használhatom a manualitásom. Az egyetlen, ami az ÁOK mellett szól, hogy amikor saját kedvtelésemre olvasok, 99%-ban nem fogorvosi témák iránt érdeklődöm, hanem belgyógyászati kutatásokat böngészek.


A családommal sokszor kerül szóba mindez, de senki nem teljesen objektív, ezért szívesen elolvasnám, hogy ti, elfogulatlanul mit gondoltok, melyiket érdemes választani a helyzetemben. Köszönöm!



2018. jan. 18. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt válaszd ami jobban ėrdekel. Fontos a család is, de ha nem szereted a munkád akkor az sem igazán jó...

Ėn fogorvos nem lennėk az 100%

2018. jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2018. jan. 18. 17:24
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Gyermekkel valóban jobb döntésnek hangzik a fogorvosi. Szerintem ha legalabb annyira erdekel, mint a sima orvosi, akkor válts nyugodtan. Sok tárgyat el is tudsz fogadtatni. Igazából szerintem mindet, ha egyetemen belül maradsz. A fogorvosoknak pedig valóban jól jön a precíz kéz. :)

Sok sikert!

2018. jan. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is, hogy írtál!
2018. jan. 21. 11:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvosis vagyok, szerintem ha a belgyógyászat érdekel, ne menj át FOK-ra. Igen, biztos jó lennél benne és praktikus előnyei is vannak, de ha nem ez az, ami lelkesìt, idővel lehet, hogy meg fogod bánni. Nem tudom, hogy a gyermeketek mennyi idős, de biztosan nem lesz olyan kicsi, amikor négy év múlva elvégzed az egyetemet, legalábbis biztosan jár addigra iskolába, vagy nemsokára kezdeni fogja. Vagyis, egy olyan korú gyerek már eleve nem fog annyi szülői felügyeletet igényelni, és ez idővel csak egyre kevesebb lesz. Persze, nyilván az az optimális, ha sok időd jut a családra, de más orvosgyerekek is elviselik, ha a szülő ügyelni megy. Szerintem hosszútávon sokkal jobb a kapcsolatotoknak, ha soha nem érzi magát nyűgnek, vagy valaminek, ami miatt változtatnod kellett.
2018. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Ne menj át! Számos szakterületen nincs ügyelet és családbarát. Például ott a szemészet, bőrgyógyászat, háziorvosi praxis.
2018. júl. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne utána érdeklődnöd, hogy az egyetemeden milyen a FOK. Én ÁOK-s vagyok és nálunk hiába tűnik könnyebbnek és "csak 5 év"-nek a FOK, olyan brutálisan szop@tják őket bizonyos tárgyakból, hogy majdnem minden FOK-os ismerősöm csúszik vagy csúszott egy vagy több évet vagy átiratkozott más városba, mert sokadik alkalommal sem tudott valamiből levizsgázni.
2018. júl. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nektek is nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottátok velem a gondolataitokat!
2018. júl. 22. 12:02
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
7es: mintha csak az én nevemben írtad volna. Sajnos a fokon úgy szívatják az embert,ahogy akarják
2022. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!