Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tanfolyamot ajánlanátok?

Milyen tanfolyamot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Harmicas férfi vagyok érettségivel, középfokú angol nyelvvizsgával, de az angolt magasabb szinten beszélem, viszont különösebb végzettség, szakma nélkül. Olyan okj-s képzést keresek, ami olyan képesítést ad, amivel viszonylag könnyen el tudnék helyezkedni felsőfokú végzettség nélkül. Nem részletezném, hogy miért nem jöhet szóba az egyetem. Nyelvet tervezek még tanulni, jól tudom, hogy a német lenne a leghasználhatóbb, de az nem biztos, hogy menne. Közelebbinek érzem magamhoz a spanyolt vagy az olaszt. Tudni kell még, hogy bár az utóbbi években rengeteget változtam, még mindig erősen introvertált személyiség vagyok, ehhez igazodó szakmát szeretnék.

IT, Pénzügy-számvitel (később mérlegképes könyvelő), logisztika, bérügyintéző. Ezekre gondoltam első körben, bár az IT ebből felejtős, mert nincs előzetes tudásom, tapasztalatom.

Ilyen feltételekkel melyiket ajánlanátok? Lehet nyugodtan ezektől eltérő is. Ha lehet, akkor szeretném a munkában használni az angol nyelvtudásomat, hogy ne kopjon el, illetve legfeljebb 1-2 éves legyen a kurzus.

Még annyi, hogy van egy ügyintéző titkári képesítésem, de az nem érdekel, valamint vendéglátásban több éves tapasztalatom, amihez szintén nem ragaszkodnék. Létezik, hogy van valami használható a számomra? :D



2018. jan. 19. 02:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Hmmmm. Nem egyszerű a kérdés.

Szakmából elsősorban olyat, amit magad is meg tudsz tanulni drága képzés nélkül, de mégis nagy a kereslet rá. Például 3D-modellező (Blender, Maya, meg hasonlók). Iszonyatosan kevés van belőlük, és nagyon is jól megfizetik a munkájukat. És nem, nem csak játékokban "használják" őket. És az a legjobb, hogy ezt távmunkában is lehet, és nincsenek túl szigorú határidők. Modelleknél arra mennek rá, hogy nézzen ki jól, és szánd rá az időt, ne nyaktörő sebességgel összegányolj valamit, oszt le van tudva...viszont a minőségi munkát megkövetelik ám.

Nyelvnek melyik a legjobb? Olyasmit választanék, ami kapós a piacon. A német is jó, de az orosz nyelv is.

2018. jan. 19. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha már másfél-két évet beáldozol egy OKJ-re amiknek általában nincs semmi értelme akkor már nem célszerű 3-3,5 évet egy egyetemre szánni levelezőn?


Az a baj, hogy így lehúzod akár a két évet is, de utána megint evvel a problémával találkozol, hogy nem tudsz magaddal mit kezdeni.

Akkor már a nehezebb út, de nem egy helyben toporogsz.



Vagy ha még így sem, akkor marad valami fizikai szakma.

2018. febr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!