Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Corvinus Közgazdaságtudomány...

A Corvinus Közgazdaságtudományi Karon lévő szakok közül melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Az Alkalmazott közgazdaságtan alapszakot vagy a Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés osztatlan képzést ajánlanátok? Illetve mi legfőbb különbség a kettő szak között? Előre is köszönöm válaszokat :)

#szak #közgazdaságtan #Corvinus #pénzügy #számvitel #alkalmazott közgazdaságtan #gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés osztatlan képzés
2018. jan. 20. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Alkalmazott közgazdaságtan egyértelműen. Sokkal könnyebben emészthető mint a másik, másrészt csak 3 éves utána válthatsz irányt.

Gazdellemző brutál nehéz de viszont kapkodnak értük, kevesen végzik el

2018. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszod. Ezek szerint te az Alkalmazott közgazdaságtanra jársz? :)
2018. jan. 22. 18:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Gazdelemzőre járok, sokat kell foglalkozni vele, de teljesíthető ha megy a matek. Mester szempontjából ugyanazokra tudsz menni mindkettőről, az AK egyértelműen könnyebb, de ott is tanulhatod emelten a pénzügyes vagy a közgázos tárgyakat.
2018. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: A gazdelemző az osztatlan képzés, nem? Tehát nem kell utána mesterszakot választani.
2018. febr. 3. 19:22
 5/9 anonim válasza:

Az gazdelemző nagyon nehéz. A szorgalmi időszakban való folyamatos tanulás mellett teljesíthető (nagyon kevés szabadidőd marad). Osztatlanul indul a képzés 2017 óta, ami azt jelenti, hogy nem kell jelentkezni mesterképzésre. (a szak egyébként osztatlan mesterképzésként indul (MSc). Sokan csúsznak 1-2 évet a sok egymásra épülő tárgy miatt. Nagyon kevesen végzik el a szakot, de azok a kevesek később nagyon jól keresnek. Én azt javaslom, hogy jelentkezz AK-ra azon belül beiratkozásnál tudsz jelentkezni SPM (speciális pénzügy matematikai képzésre), szakon belüli képzés. Ezen kurzus keretein belül beleszagolhatsz abba, hogy a gazdelemzőn milyen nehezek a tárgyak (pl. a SPM-s mikro óra közösen van a gazdelemzőkkel). Ha nem sikerül az emelt matekod 85% felett, akkor szerintem már felejtsd el ezt a szakot. Az AK emberibb szak. Ha érzed magadban az erő, hogy te képes vagy a GPME-re, akkor hajrá. Én csak a saját véleményemet írtam le.


AZT JAVASLOM, HOGY AHOL TUDSZ MÉG ÉRDEKLŐDJ A SZAKOK UTÁN (PL.: ITT A GYAKORIKÉRDÉSEKEN, KÉRDEZZ CORVINUSOSOKAT.

2018. febr. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Szivesen várok tovabbi véleményeker is :)
2018. febr. 6. 19:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, bocsi, tavaly óta osztatlan, ezáltal viszont azt hiszem kicsit könnyebb lett, mint volt, mert jobban szét tudták húzni a tárgyakat. Így azonban a régi gazdaságmatematikai elemzőből csinálták az osztatlant, tehát ha van esély rá, hogy inkább a pénzügyes terület vonz jobban, akkor nem feltétlen ezt ajánlom.
2018. febr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2018. febr. 11. 10:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Még mindig várok véleményeket :)
2018. febr. 16. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!