Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az építészmérnöki karra...

Ha az építészmérnöki karra akarok menni, melyik középiskolai év fizika anyagát nézzem át?

Figyelt kérdés

A BME-re akarok menni,de nem fizika matek,hanem töri alap,matek emelttel akarok jelentkezni.(felvin néztem elfogadják).Gazdasagi szakra akartam volna menni,de rájöttem használhatatlan többsége.Így át akarom nézni a fizikát,azokat a témaköröket,amellyek kellene fognak.Aki oda jár,vagy jártas a témában az írja le,melyik év fizika anyaga kell?

Előre is köszi a válaszokat!



2018. jan. 22. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Alap fizika simán elég, mechanika része egy kicsit jobban.

Nem a fizika a nehéz, hanem a rajz!

Egyébként az építésszel sem leszel sokkal beljebb mint a gazdaságival.

2018. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Megmondom őszintén, hogy vannak olyan gazdasági szakok amik neves egyetemen végezve(pl:Corvinus pénzügy számvitel) jelenleg sokkal jobb lehetőségeket tartogat mint az építész szak, amely az egyik legjobban alulfizetett mérnök szak.


Fizika tudás egyedül a mechanika tárgyakhoz fog kelleni. Ha jól tudom külön fizika tantárgy nincs is.

Különböző igénybevételekkel ezek mértékegységeivel kell tisztában lenni. (PL:Mi az a nyomaték, nyíró erő stb).


De ha készülni akarsz ez ügyben akkor elkezded tanulni a mechanikát. (statikát). Vigyázz építő/építész statika más mint a gépész kicsit.

2018. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fizikát szinte az alapoktól tanítják, minden témakört átvesztek, de nem árt ha az alapokat tudod. Később erre épül a statika, szilárdságtan, mozgástan, rugalmasságtan, hőtan, áramlástan, optika stb...


Első félévben lesz statika (mechanika) nevű tárgyad, a tananyag nagyon egyszerű, de a tárgy olyan, hogy írhatsz hibátlan zh-t vagy 0 pontosat...

2018. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A mechanika részt kell átnézni.

Moór Ágnes: Középiskolai fizika példatár alábbi fejezetét ajánlom: [link]

2018. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!