Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskolára mennyire nehéz...

Főiskolára mennyire nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés

Eddig nemigazán tanultam az iskolában, most 12. elején jöttem rá, hogy tovább szeretnék tanulni főiskolán/egyetemen. A 12. félévi átlagom kb 4.38 lesz.

Mely eredményeimet nézik felvétel során?



2018. jan. 22. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt tudod, hogy többféle szakra is lehet jelentkezni? Meg több egyetem is létezik ám. Van, ahova piszok nehéz bekerülni, van, ahova könnyű.
2018. jan. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Magyar, matek, töri, idegen nyelv és egy természettudományi tárgy év végi jegyét abban a 2 évben amikor utoljára volt. Vagyis ha biszo 9. és 10.-be volt akkor annak azt a 2 jegyét, a többi meg általában a 11 és 12 év vége. Ez így 100 pont max.

Max 100 pont az 5 érettségi tárgy eredményének átlaga.

2 érettségi tárgy eredménye 100-100 pont, felvin meg tudod nézni melyik szakhoz melyik tárgyakat számítják be. De olyat is lehet hogy a vitt jegyeket meg az érettségi átlagot nem számítják hanem ennem a 2 tárgynak az eredményét duplázzák. Automatikusan azzal számolnak amivel több pontot kaphatsz.

Meg max 100 pontot kaphatsz pluszba nyelvvizsga, emelt érettségi meg hasonlók kapcsán. Így jön össze az 500 pont. Felvi pontszámító kalkuláltorba ha beírod a kb várható eredményeket tudsz egy kb pontszámot számolni.

Bekerülés meg attól függ melyik egyetem melyik szaka érdekel meg hogy állami vagy önköltséges verzió érdekel-e.

2018. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!