Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » El tudom kezdeni felsőoktatási...

El tudom kezdeni felsőoktatási tanulmányaimat rögtön két szakon? (Nappalinak Corvinus Pénzügy számvitel, estinek/levelezőnek Károli pszichológia)

Figyelt kérdés
Esélytelen elvégezni nappalin a pszichológiát is? Igazából az ELTE-n csinálnám, de ott csak nappali képzés van

2018. jan. 23. 12:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy felvételi eljárásban csak egy helyre nyerhetsz felvételt, így attól függően, hogy a második szakot indítják-e keresztfélévben, egy-két félévvel később kezdheted el az egyiket a másiknál. De amúgy is szerencsésebb, ha van egy kis időd felmérni a helyet, ahova kerülsz, és annak ismeretében további kötelezettségeket vállalni.
2018. jan. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég lesz az a számvitel is.
2018. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerrel elég lesz egy is, ha következő évben úgy érzed, hogy be tudsz vállalni még egy egyetemi képzést, akkor jelentkezel...
2018. jan. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Károlin a levelező fix. hétfői napokon van, a hiányzás pedig a gyakorlatok tekintetében elég rugalmatlan. Csak tudd, hogy ha a másik karon hétfőn is van órád, ami katalógusos, akkor már gond van.


Amúgy egyszerre kettőt kezdeni nem lehet, csak egymás után, mivel egy felvételi eljárásban csak egy helyre vehetnek fel.

2018. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
A 2 szak meg köszönő viszonyban sincs egymással. A számvitel pedig önmagában is nehéz.
2018. jan. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi a célod azzal, hogy mindkét szakot elvégzed? Hogyan szeretnéd ezeket együttesen hasznosítani? Ez szerintem baromi fontos kérdés.
2018. jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a pszichológiát hobbiból csinálná.
2018. jan. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nincsen konkrét elképzelésem arról, hogy mi lesz majd a munkám. Szeretem a matekot, érdekel a tőzsde világa és egy ilyen diplomával el lehet helyezkedni (lehet nem a legjobb helyeken, de hajléktalan csak nem leszek). A pszichológia viszont az ami talán még jobban is érdekel mint a közgáz, de nem szeretnék egy bölcsész diplomával kezdeni. Tudom hogy nem lesz könnyű, de szeretem a kihívásokat. Terveim között szerepel egy mesteri diploma közgázban, de az még nagyon messze van.

Azzal a kommenttel viszont nem értek egyet, ami azt írta, hogy a két tudományág nincsen köszönőviszonyban sem. Igen is szoros kapcsolatban állnak, hiszen a társadalom hatással van a gazdaságra. Mivel emberek vesznek rész benne, nem árt, hogyha az ember tud arra számítani, hogy egyes gazdasági változásokra hogyan reagál a nép.

2018. jan. 24. 07:39
 9/18 anonim ***** válasza:
Pszichológia alapképzésen nem fogod megtanulni, hogyan reagál a nép az egyes gazdasági változásokra, de értem, amit mondasz. Azt érdemes átgondolnod, hogy a pszichológia alapképzés önmagában semmire sem jó, max. tényleg hobbiból lehet elvégezni, ahogy egy másik válaszoló is írta. Ha utána a másik területen tervezel mesterképzést, akkor gondolom pszichológiából nem szeretnéd kellőképpen képeztetni magad (ami minimum mesterképzést jelent, de sokkal inkább mesterdiplomára épülő szakképzést és minimum kettő módszert). Ha nem pszichológusként akarsz dolgozni, és eleve taszít az, hogy "bölcsész diplomával indíts", akkor ne ez legyen az elsődleges. A sima hobbi-érdeklődéshez elég elolvasni néhány könyvet, a pszichológia BA nem arra készít fel, hogy hasznosítsd a pszichológiai alaptudásodat egy másik területen, hanem arra, hogy megalapozd az elméleti tudásodat, hogy aztán a mesterképzésen már specifikusabban egy-egy területhez kapcsolódóan képződj. Úgyhogy én annyira nem javaslom, hogy erre pazarolj időt és energiát, inkább haladj a másik irányba. Ha azt elkezded, ott minden jól megy, és úgy érzed, belefér, és ki tudná egészíteni valamivel a szaktudásodat, hozzáadna pluszt, akkor érdemes lehet elvégezni a pszichót is.
2018. jan. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
És fizetni ki fogja ezt a nagy érdeklődést? Mert hogy az egyik állami oké de a másik önköltséges kell hogy legyen.
2018. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!