Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » El tudom kezdeni felsőoktatási...

El tudom kezdeni felsőoktatási tanulmányaimat rögtön két szakon? (Nappalinak Corvinus Pénzügy számvitel, estinek/levelezőnek Károli pszichológia)

Figyelt kérdés
Esélytelen elvégezni nappalin a pszichológiát is? Igazából az ELTE-n csinálnám, de ott csak nappali képzés van

2018. jan. 23. 12:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkezdi az egyetem gyorsan rá fog jönni, hogy nem olyan egyszerű, mint ahogy ő elképzelte...


Gyakorlati órákról max 3 alkalmat lehet hiányozni, különben nincs meg az aláírás, beadandókat hibátlanul és határidőre kell leadni, különben nincs meg az aláírás, ha a tanár engedi pótdíjjal leadhatod... zh-knak minimum 51%-nak meg kell lenniük, vizsgára vitt pontoknak min 51%-ot ell kell érnie, különben nincs meg az aláírás... nincs aláírás = nincs meg a félév / nem vizsgázhatsz / nem veheted fel cv-re = csúszol egy évet.


Mindezt egyszerre két egyetemen..


Arról nem is beszélek, hogy van amikor este 7kor végzek és még másnapra készülni kell, na meg azokról a tanárokról, akik istenek királyának képzelik magukat, ja meg hogy valamikor aludni meg kajálni is kéne...


Ha a kérdező egy hawking-féle koponya, biztos fogja bírni... de ahogy az előzők is írták a két szaknak nem sok köze van egymáshoz, ha csak nem brókerek pszichológusa akarsz lenni... vagy pszichiátriai betegeknek akarsz részvényeket árulni...


Amúgy hány éves vagy?

2018. jan. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Erről már érdeklődtem, ha a második egyetemet az első három félév alatt kezdem el, akkor nem számítják duplán az államilag támogatott féléveket. Még mesterre is maradt a 12 államilag támogatott félévből
2018. jan. 24. 11:28
 13/18 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok ezzel, viszont a környezetemben mind tanároktól, mind diákoktól érdeklődtem, és azt mondták nagy általánosságban, hogy nem lehetetlen, ha az órarendeket össze tudom egyeztetni úgy, hogy a gyakok ne ütközzenek, szóval megoldható. Az már egy másik dolog, hogy ezt hogyan lehet bírni, illetve mennyire lehet így effektíven tanulni.

Megátom hogy mennyire lesz számomra nehéz a közgáz és utána mérlegelek.

18 éves vagyok egyébként.

Köszönöm a sok választ, nagyon hasznosak.

2018. jan. 24. 11:42
 14/18 anonim ***** válasza:

"ha a második egyetemet az első három félév alatt kezdem el, akkor nem számítják duplán az államilag támogatott féléveket."


Erről tudnál valamilyen hivatalos forrást mutatni? Én még sosem hallottam arról, hogy ez így működne, pedig egy évig még a tanulmányi osztályon is dolgoztam.

2018. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A felvi egyik fórumán olvastam, illetve megkérdeztem az iskolánkban az illetékes tanárt és ő is megerősítette.
2018. jan. 24. 11:56
 16/18 A kérdező kommentje:

"A Felsőoktatási törvény lehetővé teszi azt, hogy a hallgató egyszerre több intézménybe, vagy egy intézményen belül több szakra járjon. Ez a párhuzamos képzés. Arra is lehetőség van, hogy a jelentkező - amennyiben felvételt nyer - mindkét intézményben, illetve szakon államilag támogatott formában tanuljon. Ezt úgy lehet megtenni, ha két különböző felvételi időszakban jelentkezik és nyer felvételt.


Abban az esetben, ha valaki korábban megkezdett tanulmányait államilag támogatott formában folytatja, illetve párhuzamosan szintén államilag támogatott formában nyer felvételt, akkor:


a) ha legkésőbb az első szakon megkezdett tanulmányai 3. félévében kezdi meg az államilag támogatott párhuzamos képzésben a tanulmányait, akkor a két képzésben folytatott tanulmányok egy féléve csak egy félévnek számít a lehetséges 12 államilag támogatott félévből,

b) ha viszont később dönt úgy, hogy párhuzamos képzésben is tanulni akar, akkor már a két szakon folytatott tanulmánya két félévnek számít (vagyis a 12 félév államilag támogatott idő félévenként nem egy, hanem két félévvel csökken).


A finanszírozással kapcsolatos részletes tudnivalók A felsőoktatás finanszírozása c. fejezetben olvasható.


A párhuzamos hallgatói jogviszony létesítéséhez nem kell beszerezni az "anyaintézmény" hozzájárulását, általában úgy jön létre, hogy a már hallgatói jogviszonyban álló személy - tanulmányai alatt - valamely felvételi eljárásban máshová felvételt nyer, és ennek eredményeként beiratkozik egy másik egyetemre, főiskolára is."


Ez van a fórumon, egy régebbi linkkel (2010) de szerintem ez még él. Legalábbis remélem...

2018. jan. 24. 12:01
 17/18 anonim ***** válasza:
Még ha lehetne sem ajánlanám, első évben mérd fel a helyzetet, hogy mire lehet számítani és ha marad energiád illetve kedved akkor következő évben felvételizz a másik szakra. Viszont szerintem két teljesen különböző szakot(úgy értve, hogy egyáltalán nincsenek közös tárgyak) nehéz elvégezni, hogy minden jól menjen. Én corvinuson vagyok és néha az egy szaknak a tantárgyait sem tudom úgy felvenni ahogyan szeretném, ami nagyban befolyásolná, hogy mennyire tudsz bejárni a másik egyetemre... Plusz szerintem két szakkal mellette nem nagyon maradna életed, mert az egyetem nem csak arról szól, hogy bírod-e teljesíteni, hanem mellette élni is kell. Egy szak plusz mellette hobbi, barátok, család, barát/barátnő bőven kitölti az idődet. 2 szakot akkor ajánlanék, ha valamennyi tárgy közös legalább és el lehet fogadtatni őket, különben szerintem káosz lenne az életed.
2018. jan. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül mi lett veled?
dec. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!