Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kínai és koreai nyelvet...

Kínai és koreai nyelvet felvenni egyszerre túl sok?

Figyelt kérdés
ELTE-n szeretnék továbbtanulni Bölcsészettudományi Karon és szeretném felvenni mindenképpen a koreai nyelvet, mert az nagyon érdekel. Viszont kacsintgatok a kínai nyelv felé is, de lehet, hogy túl sok lenne a kettő egyszerre. Tudnátok valami tanácsot adni, tapasztalatokat megosztani?

2018. jan. 23. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz egyik nyelven sem, akkor szerintem sok lenne. A koreaiban lévő kínai karaktereket hamarabb megtanulnád, de azokat sem olyan nehéz megtanulni. Teljesen más a két nyelv, ha mindkettő új neked, akkor valószínűleg az lesz az ára, hogy ha nem 24/7 tanulsz, akkor egyiket se fogod jól megtanulni. Koreain amúgy is kevés a nyelvóra, sokat kell önállóan tanulni. De persze a te képességeidtől is függ a dolog, úgyhogy szerintem első félévben vegyél fel egy kínai nyelvórát (akkor még nem kell minort választani), és tapasztald ki, hogy bírod-e. De mindenképpen legyen B-terved.
2018. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Megesküdni nem mernék rá, de azt hiszem eleve kell majd egy második keleti nyelvet is tanulnod, az lehetne a kínai. Persze a második nyelvet nem ugyanazon a szinten oktatják, de alapnak nem rossz, aztán ha érdekel, tudod folytatni. Semmiképp se vegyél fel egyszerre 2 idegen nyelvet főszakon, de én azt mondom, a minorod se legyen nyelvszak, ha a főszak is az. Az első évben így is vért fogsz izzadni, amíg leteszed az alapvizsgát, hidd el, tapasztalatból beszélek. Én is "Keleti nyelv és kultúra" alapszakot végeztem, igaz nem távolkeletit. Nekem kifejezetten jó a nyelvérzékem, de így is brutális volt az első év.
2018. jan. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, szerencsére nem kötelező 2. nyelv választása.
2018. jan. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) akkor azt mondjátok, hogy minornak sem? A tanulással nincs probléma, mármint mindig kellőképpen tanulok.
2018. jan. 26. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!