Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz egyetemen...

Mennyire nehéz egyetemen idegen nyelven tanulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg emelt szintû angol érettségire készülök szakgimiben. Szeretem az angolt és úgy érzem jól is megy, de gondolom angolul tanulni mégiscsak más, fôleg egyetemen.

Nagyon szívesen hallgatnék tapasztalatokat, vagy bármilyen információt ezzel kapcsolatban, mert elgondolkoztam rajta, hogy mi lenne, ha esetleg megjelölnék egy ilyen szakot is.

Ja, és persze tudom, hogy mindenkinek más számít nehéznek, és ez szubjektív, ezért inkább az elvárásokra lennék kíváncsi.



2018. jan. 25. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Jobb ha előtte megtanulod rendesen

a nyelvet (meg nyelvvizsga)

2018. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, ez egyértelmû. De mettôl számít és honnan tudom, hogy "rendesen megtanultam"?
2018. jan. 26. 14:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nyelvszakra gondolsz, akkor ott nagy előnyben vannak akik kint éltek az adott nyelvterületen. Akkor tudod, hogy jól megy az adott nyelv, hogy ha folyékonyan beszélsz és megérted a dialektusban beszélőket is. A nyelvszakon egyébként az adott ország történelmet is fogod tanulni, plusz sok szakszót. Egyik ismerősömet borkóstolásra vitték ahol a különböző borokról kellett tanulnia az adott idegen nyelven.

Egyébként én az anglisztikát önmagában nem ajánlom, mert sokan vannak ezzel a végzettséggel és igény viszont már kevesebb van rá.

2018. febr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem nyelvszakra gondoltam. Névszerint szociológia. Indítanak angol nyelven a Corvinuson például, azt néztem legutoljára.
2018. febr. 5. 18:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Én gazdaságinformatikát tanulok angol nyelven.

Hogy őszinte legyek, sosem volt problémám. Az osztályban a legjobb tanuló vagyok, és mindig hozzám jönnek segítségért is osztálytársak. Még annak ellenére is, hogy nekem megy a legkevésbé az angol az osztályban, mert mindenki más anyanyelvi.

Viszont van egy hátránya angolul tanulni egy szakot. Az pedig az, hogy magyarul sokkal nehezebbnek fog tűnni ugyanaz a feladat. Tapasztalatból beszélek. Kipróbáltam, hogy egy átlagos feladatot megoldani magyarul. Már a kérdés értelmezésénél megakadtam, és kénytelen voltam használni a guglit. Egy angol feladatot amit szintén angolul kell megírjak, az meg belém van rögzülve és szinte csak jön magától.


Szóval a magyar szakszavaknál lehet lesznek neked is problémáid. De ha meg egyszerre tanulod a két nyelven, akkor meg lehet keverni fogod, és angolul hanarabb eszedbe jut stb.


De ha nem tudsz angolul gondolkozni, akkor szerintem válassz magyar szakot.

Ezt arra értem, ha például egy beadandót úgy kezdesz el írni, hogy "egy cégnek ilyen és olyan hasznai lehetnek ha használnak felhőt, és akkor ez úgy van angolul, hogy őhm, In a company, őhm a haszon az benefit, igeeen". Tehát ezt ne.

Ezzel csak magadat keseríted meg.


Illetve amit fent is említettek, az az akcentus. Most például az új tanárom lengyel, és amikor elkezd hadarni, akkor kicsit több idő kell amíg felfogom mit is akar mondani. De szerencsére nálam már ezek nem okoznak nagy gondot, még az erős indiai akcentus sem szerencsére :D

De ha nálam nem okoz problémát, az nem biztos hogy nálad sem fog. Szóval ezekkel azért legyél tisztában, mielőtt beülsz egy angolul folyó előadásra.

2018. máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2018. máj. 22. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!