Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakirányt válasszam?...

Litium12 kérdése:

Melyik szakirányt válasszam? (HHK)

Figyelt kérdés
11. osztályos vagyok és továbbtanulási lehetőségként a Nemzeti Köszszolgálati Egyetem vetődött fel bennem. HHK-ra szeretnék menni, de még nem tudtam eldönteni melyik szakra. Tudnátok nekem mesélni a katonai vezető, valamint a katonai üzemeltető, és az ezeken belüli specializálódásokról? Mi a feladatuk, milyen képességek/adottságok birtokában kell lenni, és hogy zajlik a kiképzésük? A válaszokat előre is köszönöm.

2018. jan. 25. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

neten mindennek utána tudsz olvasni, beírod az adott specializáció nevét, pl. Hiradó és kiadja hogy mit csinál.


Baromi hosszú lenne ezeket leirni és rengeteg dolgot már leirtak párszor.

2018. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A katonai vezetőiről tudok mesélni, én is azt végeztem, azon belül is lövészként. A 2. év után van maga a szakosodás, ami azt jelenti hogy aki katonai vezetői szakon van, azok mind mind ugyanazokra az órákra járnak 2 éven keresztül. Itt a két év alatt megtanítják az alapvető skilleket, amivel rendelkeznie kell egy katonai vezetőnek (tisztnek). Mivel sok sok ember irányítása illetve vezetése nem olyan rémegyszerű mint sokan gondolják. Van sok terepgyakorlat, a tesi több illetve keményebb meg egyebek. A 3. év után a tanulmányi rangsor alapján mindenki választ, melyik szakra szeretne menni mint pl: lövész, felderítő, harcoló műszaki, harckocsizó, tüzér. Ekkor nagyon észnél kell lenni, mert mondok egy példát: téged nagyon vonzzanak a harckocsik (tankok) és arra aszakirányra jelentkezel. Na innentől kezdve te már csak Tatára kerülhetsz. Mert csak ott van harckocsi zászlóalj máshol nem. A katonai üzemeltetők egyébként inkább több elméletet tanulnak, és kevesebb vezetéstudományt. Mivel ők az életük során kevesebbet kell hogy foglalkozzanak emberekkel. Így röviden most ennyi jutott az eszembe, ha gondolod kérdezz bátran.
2018. márc. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!