Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi egyetem mellé weblapfejle...

Jogi egyetem mellé weblapfejlesztő/programozó tanfolyam? Van értelme?

Figyelt kérdés

Jelenleg másodéves vagyok jogon, mellette ügyvédi irodában gyakornokoskodom. Szeretem, amit csinálok, jól is megy, DE egyre inkább azt érzem, hogy lehet nem ez lesz az a terület, ahol én meg tudom váltani majd a világot. Az irodában egyre több dologba látok bele, látom, hogy mennyit kell szenvedni, míg egy ügyvédnek "emberi", doktori címhez és diplomához méltó fizetése lesz. Viszont rám jellemző tulajdonság, hogy ha valamit elkezdek, akkor azt végigcsinálom. Egyébként nem is gondolkodtam soha a hagyományos jogászi szakmákban, tehát pl. ügyvéd, bíró soha nem szerettem volna lenni. Inkább a vállalati jog mozgatott meg mindig is.

De ezt az egyetemet nem szeretném félbehagyni.


Viszont van egy másik terület, amely már gyerekkorom óta kifejezetten érdekel. Ez pedig az informatika és annak különböző vetületei. Mikor 10-11 éves voltam, magamtól elkezdtem foglalkozni a HTML-el, CSS-el, volt cuki kis weboldalam a High School Musicalről, amit én építettem, rendesen kódokkal. És imádtam. Aztán ahogy gimibe kerültem, ez teljesen háttérbe szorult, nem foglalkoztam már vele. Jellemzően ott a humán tárgyakat nyomatták, talán emiatt is kerültem végül jogra. Infot kb. 1 évig tanultam gimiben, akkor is max a Word-el foglalkoztunk.


Most látva, hogy az informatikusok és a fejlesztők mennyire keresettek, és a fizetésük sem utolsó szempont, elkezdett bennem motoszkálni egy gondolat, hogy talán bele kéne vágni. OKJ-ban gondolkodom, mert a jog mellett nem bírnék még egy főiskolát.


Mi a véleményetek erről? Nagyon bizonytalan vagyok. Eddig azt az elvet követtem, hogy egy dolgot kell csinálni, de azt keményen. Ezért mentem el gyakornoknak is például. Viszont a jogon kívül más is érdekel, amiben szintén látok fantáziát, csak fogalmam sincs, hogy jó ötlet-e így ugrálni a területek között... Milyen szinten lehetne összekapcsolni a jogi végzettséget, egy ilyen informatikai szakmával?


Hasonló cipőben jár valaki, aki úgy érzi, hogy még mindig keresi önmagát ezen téren?

20L



2018. jan. 26. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon jó ötletem számodra: adatvédelem, információ biztonság. Ez egy olyan terület, ami egyre fontosabb az informatikában, sok jó szakember megélhet belőle. Nézzél utána, van a területnek bőven jogi és informatikai vonata is. Hozzáértő jogászokra lesz szükség a jövőben nagy cégeknél és kicsiknél egyaránt.


Idén jön be az új infótörvény (GDPR), ami miatt ez a terület új hátszelet kap.

2018. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézegess programozói videókat a neten van ezer youtube-n.

Ha ezek után is érdekelne a dolog akkor érdemes elgondolkodnod ezen az egészen.


Ha ezek után is érdekel annyira legalább a jog, vagy még jobban is akkor én gondolkodás nélkül váltanék. Gazd infó vagy mérnökinfó szakok valamelyikére.

Jobb lehetőségekért sose késő váltani. Pláne nem 20 évesen, elkezdett 2 év után.

Egy infós BSC 3,5 év. Most mire befejezed a jogot, és önállóan végre dolgozhatsz az még mindig több mint 3,5 év nem? Szóval ha valóban érdekel és szeretnéd az infóval még így is előbb munkába állhatsz.


Nehéz döntés, dehát erről szól az élet.

Továbbá az sem mellékes ha szeretnéd a jövőben külföldön kipróbálni magad (nekem is csak később kattant ez be) akkor infósként van esélyed szinte akárhova menni megfelelő tapasztalattal míg jogászként sajnos szinte lehetetlen.

2018. jan. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még egy dolog:


Aki ilyen hozzáállással végzi a sulit, hogy már a 2. évében dolgozik a szakmában annak szerintem mindenképpen a versenyszférában a helye. Pláne, hogy ha a legdinamikusabb, legjobb karrier lehetőségeket nyújtó iparág érdekli.

2018. jan. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jog és informatika. Ez két nagyon eltérő terület. Ha az informatika felé fordulsz akkor az teljes embert kíván. Folyamatosan tanulni kell és fejlődni. Az informatika gyorsan fejlődik és változik. Ezt tudnod kell folyamatosan követni. Még 10 vagy 20 év után is. Biztosan a jogi terület is hasonló folyamatos tanulást és fejlődést igényel és oda is teljes ember kell. Ezért szerintem választanod kell. Vagy ez vagy az. Így lenne értelme.

A programozás például sokak hitével ellentétben nem abból áll hogy megtanulják a szintaktikát és össze tudnak hozni egy működő kódot. Például több informatikát tanult kollégám még 10 tapasztalat után is nemet mond ha megkérem őket hogy hozzanak össze ilyen vagy olyan egyedi vizuális komponenst (ami nem beszerezhető máshonnan) mert nagy falatnak tartják.

2018. szept. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!