Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen hiányszakmákat érné...

Milyen hiányszakmákat érné meg tanulni?

Figyelt kérdés
Bankban dolgozom de nem erzem azt,hogy hasznos tagja kennek a társadalomnak . Szerintetek milyen szakmát , tanfolyamot érné meg tanulni? Elsajátítani , hogy megfelelő bért érjek el Es nem utolsó sorban hasznos tagnak érezhessem magam a társadalomban . (Havi szinten 300-400 e forint bevétel elérésével ) (jelenlegi alapbérem 225-280 nettó,de ennyiből nem lehet nagy terveket szőni)

2018. jan. 28. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
ami érdekel és örömöd lesz benne.- a nem jól (meg)választott szakma, hivatás csak "fejfájást "okoz(hat)-ami ma hiányszakma az holnap már nem az.
2018. febr. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Lekri válasza:
Életkor, nem?
2018. febr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Szakács, autószerelő..az mindig kell és megis fizetik
2018. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ferfi 28
2018. febr. 5. 13:22
 5/9 anonim válasza:
Tetőbàdogos....2 hetes munka 4 millió forint
2018. febr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Lekri válasza:
Valóban, Európában és Magyarországon is a szakács a legnagyobb hiányszakma. Egy OK-j tanfolyammal letudható a szakképesítés. De sokat kell állni, a jó pénzért akár 14 órát is. Gyönyörű szakma, szeretni kell. Ha van műszaki érzéked, remek elfoglaltság a mosógép szerelő, víz-gáz szerelő. Nagyon keresett a burkoló is. Okos, ügyes ember remekül megél ezekből, megbecsült produktív munkák. Nagyon keresett még az informatikus, ha közelebb áll hozzád.
2018. febr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jómagam több szakmával rendelkezem.

Alapvetően mindig rajzolni, festeni szerettem volna...

Gépszerelő és karbantartó lakatos az első iskolám, amit elvégeztem annak idején. Évekig dolgoztam is gépszerelőként, illetve épületkarbantartóként. Informatikát tanultam estin, majd CNC programozást. CNC-sként is jól kerestem. Ráadásul, nem kellett megszakadnom sem, mivel programoztam is, nem csak gépkezelő voltam. Egyedi munkákra vettek fel, az állandó termelésre voltak gépkezelők. Munkaidőm felét irodában töltöttem, másik felét a gép mellett.

Estin még tovább tanultam, informatikai diplomáig webtervezést, webgrafikát. Ezután egy reklám és nyomdaipari cégnél voltam grafikus, majd középvezető. Pénzben nem volt túl kedvező, viszont sokat tanultam, fejlődtem. Másodállásban egy plakátkészítő cégnél dolgoztam.

Ismét tanultam. Ekkor viszont bevállaltam, hogy egy évig minimálbért kapok (tekinthettem ösztöndíjat) az egyik tévécsatornánál, ahol videografikusnak képeztek. Másodállásban egy műszaki műanyag termékeket gyártó kisvállalkozásnál melóztam, hogy megéljünk nejemmel. (természetesen, feleségem is bevállalta a helyzetet, pedig ő a második diplomájára készült kórházi munkája mellett) Beleszerettem a tévés szakmába! Több tévében dolgoztam. Majd leépítettek. Jelenleg egészen más területből, bevételforrásból élünk!


Bármibe fogsz, a siker nincs garantálva! Munkával, tanulással, ésszerű energiabefektetéssel, majd takarékoskodással, pénzbefektetéssel tudsz előre haladni. De mindenhez szerencse kell! Az kis nüansznyi különbség, azaz apró kis valami, amit nem tudsz befolyásolni.


Azt jól írták előttem, ami most hiányszakma, az kis idő múlva már nem lesz az. (vagy nem biztos, hogy az lesz)


Jelenleg hiányszakmák az építő és egyéb ipari szakmák. De itt a kétkezű szakemberekről, technikusokról van szó, nem a mérnökökről. Nem lehet találni bútorasztalost, épületasztalost, hideg,- és melegburkolót, villanyszerelőt, víz,- gáz,- és fűtésszerelőt, szigetelési szakembert, tetőfedőt, tetőácsot, (jól dolgozó, modern technikához értő) kőművest, szerkezeti lakatost, épület karbantartó szakembert, szobafestőt.

Ne értse senki félre! Betanított, illetve Mekk mestereket lehet találni, ám azokból nagyon nagy a hiány, akik tanulták a szakmát, akiknek valóban van szaktudásuk. Tapasztalattal rendelkező, iskolai végzettséggel rendelkezőket szinte lehetetlen. :-(


Informatikusokból azért van hiány, mert szintén a valódi tudással bírókból nagyon kevés akad itthon! Papirral rendelkező van jó néhány, de olyan, aki valóban ért is a szakmához... Tapasztalatból mondom, 50 fő informatikai álláspályázóból 1 maximum 2 fő érti, mit mondanak neki az állásinterjún. 20 fő csak úgy időtöltésből pályázik, illetve jelenik meg a beszélgetésen. Őket első körben kirostálják. A maradék 30 főből 20 visítva rohan el, amikor megmutatják neki, mit kéne dolgozni, miről lenne szó. :-(

Az iskola után tanulni, pedig szinte egyik sem akar. Az informatikai szakmák viszont az állandó tanulásról, fejlődésről szólnak. Rohamléptekkel fejlődik a világ! Aki nem követi napi szinten, az hamar lemarad. Az elavult tudás pedig egyenlő a nullával!

Ezt én hamar beláttam és vállaltam. A sok tanulás, a befektetett idő, energia meghozza a gyümölcsét is.

Manapság hátradőlhetünk, pihenhetünk, lazíthatunk nejemmel. (élvezetem a hobbimat) Konkrétan nem is muszáj dolgoznunk, a vállalkozásunk, a befektetésünk lényegében megy magától is. :-)

50 f

2018. febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös hozzászóló!

Az ilyen lehúzó "szakemberek" miatt van rossz híre az építőiparnak! :-(

23-24.000.-forintos órabér? (ha 14 napig, minden nap 12 órát dolgozol) Ez irtózatos lehúzása a megrendelőnek!!!

Gondolom, nem egy nyugdíjas tulajdonos fizette ki a családi házának tetőcseréjére! Az a cég sem normális, aki ezt kifizeti!

2018. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem rossz pedig a banki

munka

2018. jún. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!