Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Késő lenne ennek nekivágni?...

Késő lenne ennek nekivágni? Egyetem 23 évesen, vagy nézzek más lehetőségek után?

Figyelt kérdés
Kezdem az elején, ha hosszú előre is elnézést. Érettségim nem sikerült valami fényesen, így akkor az egyetem/fősuli ki volt zárva, nem is gondolkodtam ilyen téren, elvégeztem egy 2 éves vendéglátó OKJ-t(1,5 éve végeztem) azóta ebben dolgozom, viszont utálom minden percét. Így eldöntöttem változtatni akarok. Viszont nem tudom merre induljak, idén az egyetem kilőve mivel középfokú nyelvvizsgával is csak 302 pontom lenne. Így muszáj újraérettségiznem, így összetudnék szedni 320-330 pontot ha nem teszek emeltet, amire nem hiszem hogy sor fog kerülni. Így mennyire lenne esélyem bekerülni egyetemre? Leginkább informatika irányba indulnék, de még ez változhat, szóval ebben sem vagyok 100% ig biztos! Fizetős nem igazán jöhet szóba mivel egyedül élek, esélytelen, hogy eltudnám magam tartani, egyetemre járni és még dolgozni is mellette. Így marad az állami. Viszont ha össze is jönne 27 éves lennék mire kijönnék onnan. Másik opció az OKJ, viszont olvastam főleg itt, hogy OKJ informatika képzések nem igazán érnek semmit. Ráadásul előtte nem foglalkoztam sem programozással sem webfejlesztéssel. Nagyon elvagyok most veszve úgy érzem, de ebben a szakmában/vendéglátásban semmiféleképpen nem akarok maradni huzamosabb ideig. Aki járt hasonló cipőben, tudna mondani pár tanácsot mihez kezdhetnék az életemmel?

2018. jan. 30. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:

1000x kérdezték már meg, adtak rá választ.

Hidd el te sem vagy egyedi, bármennyire is azt gondolod.


23 évesen is lehet egyetemet kezdeni.

Még kinézetre is olyan vagy, mint egy 18-20 éves..

Vidéki infó karra a 302 pont is elég, állami esetében.

2018. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bp-n élek, így leginkább az itteni egyetemeken gondolkodtam.
2018. jan. 30. 14:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Óbudain indul államilag támogatott mérnökinfó estin, szóval azt lenne érdemes, mivel infós szakon nappalin nem fogsz annyit tudni dolgozni mellett, hogy eltartsd magad, legalábbis ha nem akarsz csúszkálni évekig.
2018. jan. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 23 évesen kezdtem el felsőoktatási szakképzést, és több csoporttársam van akik szintén valami más után váltottak.
2018. jan. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23 évesen bátran neki vághatsz...még idősebben is :) hiszen vannak bőven,akik már végeztek egy egyetemet, ők is hasonló korúak, de csak egy pl.az egyetemen ,ahova járok van 25,28 éves sőt 33 is nappalin :) a tanulás nem ciki sohasem :) Hajrá
2018. febr. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!