Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szakkal mennyire...

Pszichológia szakkal mennyire lehet elhelyezkedni, illetve mik a lehetőségek továbbképzés szempontjából az alapszak után?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a pszichológiát, és ezért arra szeretnék jelentkezni. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire vannak munkalehetőségek az alapszak elvégzése után, illetve mik a továbbképzési lehetőségek?

Sokat hallottam arról, hogy nagyon nehéz elhelyezkedni, mert egyre többen fejezik be, ez mennyire igaz?

Az SZTE mennyire erős ezen a téren, ugyanis ezt akarom beirni elsőnek!?

A válaszokat előre is köszönöm!



2018. jan. 16. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy tudom, hogy nincs probléma elhelyezkedés terén, de ha csinálsz egy mesterképzést is, abból nem lehet baj! AZ SZTE elég erős ezen a téren, SZTE-n vagyok én is, vannak pszichológia szakos ismerőseim, a város is jó, a hangulat is! Hajrá! :)
2018. jan. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kre kapszli oldalán a képzési katalógusban összegyűjtötték a lehetőségeket. Nagyon sok van, javaslom olvasd át!
2018. jan. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

A képzési katalógus mellett még lehet menni emberi erőforrásokra, média mesterre, kognitív idegtudomány mesterre és pár másik eü és pedagógiai mesterre.


Nem tudom, mi ez a hiszti az elhelyezkedés miatt, eddig az összes végzett pszichós ismerősöm talált magának munkát a szakmájában. Esetleg olyan "csalódások" voltak, hogy munkapszichó területre vették fel, ő meg klinikait tanul mesteren... Én már alapszakon is dolgoztam a munkában, csak egy jó önéletrajz kell és jó nyelvi/adminisztrációs érzék/számítógépkezelés, sokszor még az sem. Más kérdés, hogy így csak 100 körül van a fizu. Ettől függetlenül elindulni ez sem szar, főleg, hogy többségünkkel baromi rugalmasak, engem is engedtek tanulni az üres órákban, mikor épp nem hívott senki, vagy nem volt benn senki az irodában, ami a 8 órából 2-4 biztos volt. Meg volt, hogy órán kellett lennem délig, de ha megcsináltam a feladatom, akkor az is ledolgozott munkaidőnek számított ugyanúgy... Ez nem mázli, egyszerűen ilyenek veled akkor, ha csapatjátékos vagy és jót teszel a cégnek csapat szinten.

2018. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alapképzés után mindenképp tovább kell tanulni, mert ez még nem ad pszichológus végzettséget. Ezután jön a mesterképzés, 2 év, ahol már van specializáció, viszont ez még nem számít annyira, a végén ugyanaz lesz a végzettsége mindenkinek. A lényeg ezután jön, amikor is elhelyezkedsz valahol, és közben elkezdesz valamilyen szakképzésre járni, aminek a végén valamilyen szakpszichológus leszel. Mindeközben pedig már a mesterképzés alatt el lehet kezdeni a módszerek kitanulását módszerspecifikus képzések keretében, illetve ezekhez kapcsolódóan a szakképzésekre elvárt kötelező önismereti terápiát is elkezdheted.
2018. jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segitenek a döntésem megerősitésében!
2018. jan. 16. 22:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!