Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akkor most mit is érdemes...

Akkor most mit is érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Minden egyetemi szakról csak azt hallom hogy "sosem vesznek fel sehova...nagy a túljelentkezés..." stb.Na akkor most kérlek mondjátok meg a tutit.Mindent meghallgatok, de én elsősorban humán beállítottságú gimnazista lány vagyok fakultációválasztás előtt.Jobb képességeim közé tartozik a történelem, a magyar, angol ,német (nem régóta tanulom de középfokú nyelvvizsgát fogok belőle tenni),ami meg annyira nálam nem oké az a matek (de még így is négyes vagyok belőle).Olyan szakra gondoltam amivel később viszonylag jól lehet keresni de mondjuk 3-3,5 éves + majd még a mesterképzés.A bölcsészet kizárva, azért mégiscsak valamit érő diplomát szeretnék.Nem feltétlenül csak az én képességeimnek megfelelő szakokat várok, ha valami megtetszik erőmön felül úgy is megcsinálom, képességek ide vagy oda.Örülnék ha az ötleteket ki is tudnátok fejteni (milyen a képzés, melyik egyetemen a legjobb az oktatása, mit lehet vele később csinálni és hol).Köszönöm mindenkinek :)

2018. jan. 30. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Emberi erőforrások alapszak, esetleg logisztikai mérnöki alapszak.
2018. jan. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az emberi erőforrások szakról csak annyit hallottam hogy habár cégeknél keresik nagyon lenézik őket és nincs fejlődési lehetőség...a fizetésükről túl sokat nem tudok:/ a logiszikai mérnöki szak...utána olvastam de csak sok sok sok matekot lattam ami nem nyerte el a tetszesem :D de köszönöm a válaszodat és várom a továbbiakat :)
2018. jan. 30. 20:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nemzetközi gazdálkodás- van valamennyi matek/statisztika, de nyelvek is és csomó más érdekes tárgy
2018. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Közigazgatás? Sok lehetőség van elhelyezkedés szempontjából, és nem kell túl sok pont a felvételihez :)
2018. febr. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a gáz, hogy a jobb munkákhoz (főleg a jövőben) kell a matek.
2018. febr. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tanár? Egy jobb gimiben nem rossz tanítani. Bár a fizetések nagyon rosszak.
2018. febr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

Azt érdemes tanulni leginkább ami a dinamikusan fejlődő iparágakra koncentrál.Merre haladn világ ? Egyre jobb technikai eszközök, egyre gyorsabb, és kevesebbet fogyasztó autók, robotok, automatizálás, energiaproblémák, adattárolási gondok,stb. Ezekkel az informatikai és a műszaki szakemberek foglalkoznak. Tehát aminek leginkabb érdemes menni:

-programozo / mérnökinformatikus / gazdinfo

-villamos / gépész / mechatronikai mérnök


Ezek aztán nem büfé szakok, nehezek, kevesen jelentkeznek,, kevesen végzik el. Ilyen diplomával ha van tudás is mögötte akkor itthon is sz*rrá keresheted magad. Egy gond van ezekkel. Erősen matekorientáltak, és ahogyan te is a legtöbb diák nem szereti a matekot, pláne a fizikát / programozást amikre ezen szakok epulnek. Éppen ezért van belőlük akkora hiány és ezért van az hogy egy szenior szoftverfejlesztőnek a felmilios fizetős tok átlagos, hanem kevés. Szóval ezekre érdemes menni, de neked ugye kilöve, mert matek kell hozzájuk.


Ezek után az ismét matekos gazdasági szakokra érdemes menni.

-gazdasagelemzo / pénzügy és számvitel.

Ezek egy fokkal könnyebbek, mivel ezekből kiesett az info és a fizika, viszont éppen ezért kevesebbet is keresnek, de még mindig a legjobbak a fentiek után.


Ezek után jönnek az átlagos szakok, amikkel vagy ellehet helyezkedni , vagy nem. Én azt javaslom hogy végezz el valami könnyebb , nem matekos gazdasági képzést pl gazdmen ( Msc-vel ) és angol+német felsofok. Ezzel már el lehet helyezkedni, és jól is fogsz vele keresni, persze közel sem annyit mint a fentebb halmazban lévő szakosok hasonló nyelvtudással / munkatapasztalattal.

2018. febr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Az baromsag hogy penzugy-szamvitel szakkal kevesebbet lehet keresni mint programozokent. A fokonyvelonk 32 eves angolul eppen elgagyog. Elvegezte a pszf-et majd konyvelo asszisztens konyvelo es senior konyvelo lett vegul fokonyvelo. Jelenleg 1.2M a bruttoja plusz cafe plusz kocsi. Ja es nem protekcios.

Nyilvan szerencse is kell de nagyon jol keresnek a pu-szv szakosak ha nemcsak partyznak a suli alatt.

A HR szakosakat haaaaaat.....en nem mennek HR-re.

2018. febr. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
átlagban többet keresnek. Attol mert te éppen ismersz valakit, aki pénzügyben ennyit keres, a nagy átlagban a pénzügyesek nem keresnek milliókat, mig programozók közül többen érik el eme fizetést.
2018. febr. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hat nem tudom. Alatta a senior konyvelok 650br-t kapnak plusz cafe.Sztm kozel netto fel millabol el lehet eldegelni.

Eleg sok helyen dolgoztam mar es mindenhol remek bereket tapasztaltam a penzugyesek kozott.


De ebbe a programozo dologba amugy is feleslegesen kezdtel bele mert a kerdezo egyertelmuen leirta hogy nem matekorientalt.


En matematikus vagyok aktuariuskent dolgozom es messze jobb fizezesert mint akik a ceg programfejlesztoi. Megsem javasoltam neki hogy iragy az ELTE matek szak. Ha utalna nem neki valo ahogy a programozas sem.


Ja egyebkent kosz a piros kezet en is viszonoztam a szivessegedet. 😊

2018. febr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!