Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnök/gazdaság informatikus...

Mérnök/gazdaság informatikus felsőoktatási szakképzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék informatikai területen diplomát szerezni. A pontjaim nem elegek az alapszakra, ezért két lehetőségem van:újraérettségizek emelt szinten, vagy elmegyek fsz-re és utána beiratkozom egyetemre. Sajnos a matek átlagom 3 volt esti gimnáziumban, egy órán ledaráltak 3-4 anyagot és különösen nem is foglalkoztam vele, csak arra mentem, hogy legyen érettségim. Fizikát általánosban tanultam utoljára, ez hobbi szinten nagyon érdekel, de tisztában vagyok vele, hogy a gyakorlati fizika egészen más világ. A konkrét kérdésem az lenne, hogy így levelezőin magántanár segítségével, lenne esély elvégezni az fsz-t, az előbb leírtak alapján? Akik megcsinálták mit tapasztaltak? Vagy időpazarlás, és az emelt érettségi jobb megoldás lenne? Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!



2018. jan. 30. 20:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha felvesznek van esélyed elvégezni, szerintem nagyobb esélyed mint sikeresen emeltezni egy tantárgyból. Max a két felvételi tárgyból érdemes újra érettségizni és azokból duplázni a felvételi pontokat. Ha biztosan sikerülne ez 1 éven belül neked, akkor megéri újra érettségizni.
2018. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!