Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes statisztika mesterszak...

Érdemes statisztika mesterszakra menni gazdálkodási és menedzsment alapszakról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Corvinuson tanulok gazdálkodási és menedzsment szakon. Őszintén szólva főleg azért jöttem ide, mert nagyon szerettem a matekot. Itt volt két félévnyi statisztikám, ezt a tárgyat szerettem a legjobban, a vizsgáim is nagyon jól sikerültek. Még csak a 4. félévemet kezdem, de elgondolkodtam rajta, hogy erről az alapszakról mehetnék-e statisztika mesterképzésre, illetve, hogy érdemes-e. Azt tudom, hogy szociológiáról, és kereskedelem és marketingről lehet egyenesen felvételizni, tőlünk kicsit nehezebb. Főként olyanok véleménye érdekelne, akik az ELTE-re járnak survey statisztika mesterszakra, és tudnak tanácsot adni ilyen helyzetben.

Előre is köszi!



2018. jan. 31. 17:14
 1/4 anonim válasza:
7%

Nyug. akadémiai tanár voltam, a felnőttképzés tekintetében, talán nem vesztettem még el a

megfelelő irányt. Azt tanácsolom, mester-képzést akkor

vegyen föl, ha még tovább szeretne tanulni. Mindenképpen

jó és szerintem eséllyel pályázik, ha statisztikus lesz, és ez lenne a befejező képzése.

Természetesen ezt csak jó akaratú tanácsnak vegye.

Dr. Szebeni Olivér

2018. febr. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
a szakon tanulok, vannak BCG-s és Corvinusos gazdinfóról jött évfolyamtársaim is, és kifejezetten sikeresek, jól kiegészíti az alapjaikat a szak. A felvételi nem volt nehezebb nekik, sőt, a matekos hátterük miatt könnyebb, de az irodalmakból azért rendesen kérdeznek mindenkit. Sok részlet van itt tanrendről stb: [link]
2019. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Időközben átmentem matek szakra, úgyhogy valószínűleg nem statisztika mesterre megyek utána.
2019. jan. 15. 13:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes. És matematika szakról is szoktak (néha) erre az MSc-re menni, de nekik azért nem akkora kihívás.
2020. nov. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!