Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire sok matek kell a...

Mennyire sok matek kell a gazdasági és pénzügy matematikai elemzéshez?

Figyelt kérdés

2018. febr. 1. 06:38
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon sok, csak vess egy pillantást a mintatantervre.
2018. febr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%

Nem vészes. Ránéztem a mintatervre, elsőre ezeket találtam (lehet 1-2 kimaradt):

Analízis I.

Algebra I.

Analízis II.

Algebra II.

Statisztika

Valószínűségszámítás

Pénzügyi számítások

Operációkutatási modellek I.

Operációkutatási modellek II.


Ez 2-3 félév alatt letudható és nem is mindegyik kőkemény matek (pl. statisztika és valszám).

Ha minden nap tanulsz szorgalmi időszak alatt és az összes mintafeladatot (feladattípust) elsajátítod, nem lehet gond.

2018. febr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Baluba ***** válasza:
77%
Több matek van, mint informatikai vagy mérnöki szakon, de kevesebb, mint egy tisztán matematikus esetében.
2018. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon sok és kemény matek van ott, ahogy előttem is írták, a matematikusi szakot leszámítva szinte itt van a legtöbb matek.
2018. febr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!