Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kérem, valaki tud mondani pár...

Kérem, valaki tud mondani pár mondatot? (Olasz, német egység)

Figyelt kérdés

Igen tudom,el kellene olvasnom neten azt amit kiad,de ha szépen kérem, valaki leírná nekem nagyon röviden, mit kell tudni az olasz,s mit a német egységről?

Nem vagyok túl jó töriből és egyszerűen képtelen vagyok megjegyezni egy hosszabb szöveget :( Viszont ez érettségi tétel és pár mondatot tudnom kellene mondani róla,hogy mégse üljek ott kínos néma csendben.

Tudom hogy nekem kellene kiszednem a lényeget a szövegből,de nem megy. Elolvasom és mire a végére érek már nem emlékszem semmire sem :(



2018. febr. 3. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Erőltesd meg magad. Érettségin azért pár mondatnál többet kell mondani még akkor is ha baromira szarsz az egészre. Nekem is voltak ismerőseim akik most a BME-re járnak, nem érdekelte őket a töri de megtanulták legalább egy négyesre. Én meg nem egy matekos szakra járok, mégis leérettségiztem belőle. Ha nem tudsz egy szövegből, ami nem is egy 300 oldalas szakszöveg hanem egy 3 oldalas tankönyvi szöveg, kiszedni 5-6 lényeges mondatod az nagyon gáz. De ha nem is a tankönyvből akkor legalább a wikipédiát olvasd el. Annál egyszerűbb és lebutítottabb szöveget sehol sem fogsz találni. Vagy nézegesd a zanza tv-t.


Zanza: [link] (olasz)

[link] (német)


Egy egyszerűbb szöveg: [link]

2018. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazad van,megpróbálom.
2018. febr. 3. 20:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Bármennyire is taszít, ha tétel, mindenképp olvasgasd.
2018. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bismarck
2018. febr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!