Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány tantárgyból kell kötelező...

Hány tantárgyból kell kötelezően 2018ban,2019-ben érettségizni?

Figyelt kérdés

Hiába teszem le a magyart, törit, matekot, és idegen nyelvet akár emelt szinten, szűkségem van egy ötödik tárgyra is?

Abban az esetben is, ha egyetemi felvételihez nem is fogadnak el ezeken kívül más tárgyakat?

Sajnos nem nagyon értem ezt most, köszönöm a kedves válaszokat :)



2018. febr. 6. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

5 tárgyból kell, különben nem érvényes az érettségid. Megcsinálhatod a másik négyet emelten is akár, de amíg nincs meg az ötödik is konkrétan nincs érettségid, csak egy igazoló lapot kapsz hogy egy részét elvégezted, de ezzel még nem mehetsz egyetemre.

Lehet rosszul tudom de nincs olyan szak ahol ne fogadnának el mást, a legtöbbnél a szakmai tárgyakat is felsorolják, ahol meg nem pl orvosi ott alapból olyan tárgyakat kérnek ami ebben a 4-ben nincs benne. Magyar, matek, töri, nyelv és egy választott tárgyból kell vizsgázni, ha mindegyikből megvan a kettes csak úgy van érettségid.

2018. febr. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló jól mondja, mindenképpen kell egy ötödik tárgy. Ha a felvédelidhez alapvetően felesleges lenne, próbálkozz valami egyszerű tárggyal, pl. informatika vagy társadalomismeret. Ha jól mennek a nyelvek, az ötödik tárgyad lehet akár egy második idegen nyelv is. Nem tudom, hányadikas vagy, de a nyelvet meg az infot ha jól tudom előrehozottan is le lehet tenni, ami azért utolsó évben nagy segítség lesz.

Sok sikert! :)

2018. febr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kell egy "választott" tárgy

(pl. tesi, föci)

2018. febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagyis az ötödik érettségi tárgy az a

"választott"

2018. febr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!