Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikortól kell 2 nyelvből...

Mikortól kell 2 nyelvből kötelezően érettségizni?

Figyelt kérdés
Egyetemre szeretnék majd menni és a francia tanárom szerint mire mi oda jutunk (3 év) már kell 2. nyelvből is érettségizni.. ez igaz? jól tudja?
2009. aug. 16. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még ilyenről nem hallottam. Különben se lehet Mo-on 3 évre előre tervezni. Arról nem beszélve, hogy a szakközépben eleve csak egy nyelvet tanítanak. Szerintem a tanárod hülyére vesz benneteket, hogy tanuljátok az ő tantárgyát is. Én nem nagyon csípném az ilyet (mármint tanárt). Egyetemen kötelező a két nyelvvizsga.
2009. aug. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Erről még nem hallottam. A tanárnő valószínű, hogy ezzel egy kis tanulásra akar titeket rábírni. Ami egyébként nem lenne hülyeség. Manapság egy idegen nyelvet beszélni már nem akkora kunszt, mint mondjuk 15 évvel ezelőtt.
2009. aug. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen nem lesz, ne aggódj. Valaki annak örül, hogy csak egyből kell.
2009. aug. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a tanárod arra gondolt, hogy a diplomához kell 2 nyelvvizsga? Az már most is egy csomó szakon így van.
2009. aug. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
valójában most is 2ből kell: magyar + 1 idegen nyelv :)
2009. aug. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom.. tényleg elég rossz volt az osztály. Idén vonult vissza és azt egyik legrosszabb osztályának tartott minket. Mindenesetre én szeretnék franciából egy középfokút 4.-re és olaszból egy alapfokút. Angolból pedig egy felsőt.
2009. aug. 17. 00:39
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

Először azoknak lesz kötelező 1 nyelvből az érettségi, akik 2010-ben érettségiznek...


Nem hiszem, hogy 8-10 éven belül 2 nyelvből tennék kötelezővé az érettségit, annál is inkább, mert mindenben igyekszünk az EU-előírásokat bevezetni.


Amúgy középiskolákban évek óta 2 nyelvet oktatnak (ez biztos, mert a gyerekeim középiskolások!), 10-ben jön be a 2.nyelv!!! (De ebből nem kötelező érettségizni.)


Ja, és még az esti gimiben is VAN 2.nyelv!


(Mondjuk, azt tudjuk, hogy minden tanár a saját tantárgyának a fontosságát igyekszik tupírozni, valószínűleg a francia tanár is azt szeretné, ha komolyabban venné minden diák az ő tantárgyát, merthogy abból KELL érettségizni... Ez az ő vágyálma!)

2009. aug. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk már kötelező volt egy nyelvből érettségizni idén, tehát utolsó, ezt rosszul tudod.
2009. aug. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Off: 02.04! Már évek óta kötelező a szakközépben is egy nyelvből az érettségi, nem 2010-től! Csak az estisek kaptak kedvezményt, de már az is lejárt! Az pedig, hogy a te gyerekeid szakközépiskolájában két nyelv van, nem azt jelenti, hogy mindenhol. Szakközépben egy nyelv a kötelező, a ti iskolátok a kivétel.
2009. aug. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!