Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME Mérnökinformatika...

A BME Mérnökinformatika szakán mennyire durva a fizika?

Figyelt kérdés

Szó szerint nullán állok a fizikával. 2es tanuló voltam belőle, de nem feltétlenűl, mert nem értettem volna, csak szimplán soha sem készültem rá és az egy olyan tantárgy volt, hogy nem volt elég TZ előtt elolvasni 1x a tankönyvet tipusú mint a többi :)


Matekból jó voltam, faktos.


Programozásból is jó vagyok/voltam.


de... az a fizika ... Uhhhh.


Mennyire nehéz? Láttam, hogy van felkészítő tantárgy is belőle. Sok tanulással fel tudnám hozni a fizika tudásokat elég jóra, hogy ne bukjak meg belőle?


Érdemes lenne már a nyáron elég erősen ráfeküdni, hogy meglegyen?



2018. febr. 7. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Többször leírták már itt a gyakorikérdéseken, hogy kb a gimis fizika van kicsit kibővítve, szóval nem túl nehéz.
2018. febr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Már párszor leírtuk itt, hogy nem durva egyáltalán.
2018. febr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Abszolút nem szórótárgy, a legtöbb hallgatónak sikerül teljesíteni. Ahogy előttem is mondták, nem sokkal haladja meg a gimis közép fizika érettségi szintjét. Ha szeretnél kicsit előre készülni, akkor olvass át alaposan egy gimis fizika könyvet (pl. Mozaik 11-12 szerintem egész jó). Első félévben csak mechanika és egy kicsi hőtan lesz, szóval elég, ha csak azokat a részeket nézed át. Valószínűleg enélkül is menni fog, de egyszerűbb ha az ember tisztában van a klasszikus mechanika alapjaival (Newton-törvények, merev testek egyensúlya stb.).
2018. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!