Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két szak egyszerre? Tapasztala...

Két szak egyszerre? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Egyik levelezo lenne...
2018. febr. 7. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod a teherbírásod. Az biztos, hogy ehhez nagyon oda kell lépni. Az órarend szempontjából jobb, hogy az egyik levelező, de azért ez elég brutál tanulási terhet jelet.

Én nappalin voltam szakpáron, de a két szak két külön helyszínen volt. Halál volt ide-oda szaladgálni a városban. Minden óráról elkésni, mert nem jött ki jól a tömegközlekedés meg sokat is kellett gyalogolni, nem volt szabadidőm egyik szakon sem igazán és kevesebb órát tudtam egy napra betenni az utazás miatt. Lehet hogy van valami defektem ami miatt nem tudom rendesen szervezni a dolgaimat, de ha ezt előre tudom biztos nem vágok neki.

2018. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy melyik két szak.
2018. febr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Egy biomérnök meg egy élelmiszer ipari mérnök még lehet párhuzamosan végezhető, vagy egy gépész és egy mechatrós.


De egy orvos jogásszal, egy gépész programozóval, vagy egy villanyos jogásszal kevesen próbálkoznak egyszerre.

Ez főleg a bölcsészek kiváltsága, illetve azé akinek a másik szak kb 70%-ban lefedi a saját szakát.

2018. febr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 lio77 ***** válasza:
100%
Hát nem tudom,sok emberről hallottam akik csináltak két szakot egyszerre,és el is végezték,de én biztosan nem vállalnám be,maximum ha az egyik szak annyira semmilyen,hogy alig van belőle óra. Te érzed,hogy mit bírsz,szerintem egy szakot is elég elvégezni normálisan(nem bukdácsolva 6 év alatt),szabadidő nélkül kb.
2018. febr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Inkább válassz egy olyat aminek értelme is van.
2018. febr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered magad.

Van pár ismerősöm akik született zsenik és lazán megcsinálnák vagy meg is csinálják a két szakot.

De én pl magamról tudom,hogy még egy szakba is majdnem beletört a bicskám, örültem,örülök,hogy ezt viszem, nem menne más, még egy okj sem mellette.

Tőled függ,hogy mire vagy képes.

Évközben lehet könnyebb, de a vizsgaidőszakra is gondolni kell,hogy bírnád -e.Ha minden vizsgára legalább egy hetet szoktál készülni,akkor valószínű nem menne 2 szakon is.

Ha viszont 1-2 nap alatt is felkészülsz a vizsgákra,terhelhető vagy,könnyen tanulsz,akkor lehet meg tudnád csinálni.

De szerintem sem árt,ha hasonló a két szak,van átfedés

2018. febr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!