Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Honnan tudom meg azt hogy...

Honnan tudom meg azt hogy hátrányos helyzetű vagyok-e vagy sem? A többlet pont akkor jár ha megvan a minimum 280 pontom többletpont nélkül és ahoz a plusz?

Figyelt kérdés

Tudom mik a feltételek vagy alacsony a szülők iskolai végzettsége,

vagy alacsony a szülők foglalkoztatottsága,

vagy elégtelen lakókörnyezet, illetve lakáskörülmények között él.

Édesapámnak 8 általánosa van sajnos Ő már elhunyt

Édesanyám 4 órában dolgozik csökkent munkaképesség miatt

Besétálok a hivatalba és megkérdezem hogy erre kaphatok-e hátrányos helyzetű rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosultságot ?

Ha beírom a pont számítóba többletponttal kiadja h 330 de maga az érettségi+ tanulmányi pontom nincs 280 ( töbletpont nélkül)


2018. febr. 8. 08:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azért ezt tudni kéne... főleg ha ilyen körülmények között élsz, már rég megkellett volna igényelni és cserébe jogosultak lennétek támogatásra/segényekre/adományokra.


Amúgy a területi gyámhatósághoz be kell menni és kérvényezni, hogy állapítsák meg a hátrányos esetleg halmozottan hátrányos helyzetet!

Ők majd ki is mennek megnézni, hogy hol éltek stb.


Ha úgy látják, hogy megfelelsz a feltételeknek, akkor küldik is az igazolást.


A felsőoktatásba való jelentkezés pedig csak akkor lehetséges ha pluszpontok nélkül eléred a min. 280-as ponthatárt.

A hátrányos helyzetért járó pont pluszpont, így az nem számít bele a 280-ba.


Azonban még FOSZK-ra tudsz menni, ott a min. az 240.

2018. febr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor ezt megszívtam ugyanis most járok FOSZ-re és az plusz 20 pont van OKJ-m plusz 28 pont csinálom a nyelvvizsgát plusz 32pont de viszont 279!!!!!!! pontom van a többletpontok nélkül :(
2018. febr. 8. 09:53
 3/11 A kérdező kommentje:
de most azt számolom hogy 2016-ban vettek fel FOSZ-re és akkor meg 239 pontom volt + többlet akkor ott nem 240 volt a minimum FOSZ-re?
2018. febr. 8. 10:02
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen 240 a minimum 2016-ban is és nekem akkor 239+ az OKJ többletpont .... akkor hogy vettek fel ?
2018. febr. 8. 10:04
 5/11 A kérdező kommentje:
Elnézést..... nem! rosszul néztem FOSZ-en számít a magyar + angol így több pontom volt mert most az angol + vagy matek vagy töri számít ( a magyart nem nézik ) így már éppen 279 pontom van :( :( :(
2018. febr. 8. 10:05
 6/11 anonim ***** válasza:
Csinálj javító érettségit! Nem olyan nagy dolog a ketteseidből négyest csinálni. Ha meg van akkor meg mehetsz egyetemre.
2018. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
jó csak arról már lekéstem egy évig malmozhatok nekem nem olyan a családi helyzetem h megcsinálok egy úr érettségit bekerülök 1 évvel később árvaságit , juttatásokat..... mindent elvesznek
2018. febr. 8. 12:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Most van az érettségire való jelentkezés határideje. Simán jelentkezhetsz ezen a héten. Azután meg három hónapig tanulsz.
2018. febr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

most tanuluk a nyelvvizsgára most fogok menni tavasszal + gyakorlati félévmet + záróvizsga + szakdlgozat lesz május vége-június eleje nem fog beleférni meg egy új érettségi azt reméltem h a nyelvvizsgával + OKJ-vel + FOSZ-el + hátrányos helyzzettel ( ha megkapom mert én 2 éve érettségizztem akkor nem kaptam most megkérdezem még1x de nem sok esélyt látok rá sajnos pedig elég hátrányosnak érezem magam de max 1 évvel később vesznek fel ... és dolgozok addig ...jó lett volna ha nem esik ki egy év az ilyen juttatások adományok miatt amiket kapunk ) bekerülök alapszakra de úgytűnik ezt benéztem


Köszönöm szépen mégegyszer a segítséget

2018. febr. 8. 15:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nyelvvizsgázol akkor a tanulás közben simán belefér az adott nyelvből egy középszintű érettségi. Ha meg jól megy a nyelv akkor mehetsz emeltszintre is ami 60% fölött nyelvvizsgával egyenértékű. Az FSZ képzéses szakdolgozat nem a legnehezebb (saját tapasztalat). Nálunk logisztikán mindenkinek elfogadták (még a leghülyébbnek is).
2018. febr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!