Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem késő már felkészülni az...

Nem késő már felkészülni az érettségire?

Figyelt kérdés

Ami nagyon fontos, hogy magyarból és töriből fogok felvételizni (ezek foganak számítani) tehát minimum 65% kell hoznom mindkettőből. A töri emelt lesz.

Hogyan készüljek hatékonyan?

Magyarból a szövegértés olyan nehezen ment legutóbb, eddig mindig 4-5 írtam, legutóbb 2 lett ;(


Köszi a tanácsokat előre is!


2018. febr. 8. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Előtte egy hónappal kezdtem felkészülni, angol matek 5ös lett, a többi 4es. Előtte viszont kifejezetten rossz (2-es) tanuló voltam.
2018. febr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem simán fel lehet készülni.

Nekem a magyar és a töri nem számított, nem sokat készültem rájuk, de még így is bőven ötös lett.

A magyar érettségire gyakorlatilag 1 napot készültem, érettségi előtt megnéztem, hogy milyen követelmények vannak, mikre kapok pontot, hogy érdemes megírni a fogalmazást,mit fognak értékelni stb.. És simán 5 lett.

A szövegértések sokszor tényleg nehezek, van amikor atom hülyeséget kérdeznek, amire még az sem tudja a választ, aki írta a szöveget(volt ilyen egyik évben!!).

Néhányat megcsinálsz szerintem elég, figyelmesen olvasd el és igyekezz a kérdésekre koncentrálni. Meg lesz, ne aggódj, jól fog sikerülni.

A tételekre is elég szerintem az írásbelik után készülni, dolgozd ki addig, de megtanulni szerintem bőven elég az írásbelik után. Menni fog az is, ha pl könyvet húzol,akkor használhatod a regényt is a kidolgoznásnál. Nem kell mindent betanulni, lesz idő kiírni pl a szereplőket vagy a főbb dolgokat belőle.(mikor írta,hány fejezet,hogy épül fel stb)

Töriből ha emeltre mész,akkor arra tényleg jobban feküdj rá.De fel lehet szerintem ennyi idő alatt is készülni,csak hatékonyan csináld, ne ragadj le a részleteknél,azokra menj rá,amik esélyesek,hogy benne lesznek.

És próbáld megérteni az egész logikáját és hogy hova mit várnak el. Mit pontoznak egy esszében stb..

A szóbelire meg szintén készülj alaposan és menni fog az is. De a töri szóbelire én már most elkezdenék készülni, az jól fog jönni az írásbelin is.

A magyar szóbeli tételekre viszont írásbelin nincs túl nagy szükség,azért nem erőltetném addig.

2018. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

ja és egy bónusz tipp, hogy ne csak a töri és magyar érettségire készülj.

lehet most úgy gondolod,hogy duplázással több pontod lesz,de nem biztos,hogy így fog alakulni!

volt olyan osztálytársam aki végig a duplázásra ment. aztán nem úgy jött össze, de a hagyományos pontozással viszont felvették.

figyelj oda a többire is, duplázásnál sok pontot veszít az ember,ha nem jól sikerül

2018. febr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Én még nem fogtam neki tanulni emeltre. De amúgy diákok 70%-a így van ezzel :D. Majd érettségi előtt beüt a vizsgaláz, és mindenki 1-2-re átvesz mindent.
2018. febr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szépen mivé kinek, ment a zöld kéz.

Lehet én lihegés túl a dolgokat. De úgy érzem semmit nem tidok, semmi nem jut eszembe.

2018. febr. 8. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!