Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a tervem hülyeség?

Szerintetek a tervem hülyeség?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy átlagos gimnáziumban vagyok 0.-os diák. Mire leérettségizem itt, addigra 20 éves leszek, és még mire elvégzek valami főiskolát/egyetemet... Nekem ez túl késő, nem szeretnék 25 éves koromig a szüleim anyagi támogatására szorulni.

Komolyan elgondolkoztam azon, hogy átjelentkezem egy szakközépiskolába, mondjuk egy cukrász szakra. Így is 20 évesen fogok érettségizni, de legalább lesz a kezemben valami, amiből fenntarthatom magam, ha egyetemre/főiskolára jelentkezem. Igaz, szakközépben nehezebb jó érettségit írni, de nem lehetetlen.

Szerintetek ez így egy rossz döntés lenne?



2018. febr. 9. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

3 és fél év a legtöbb alapszak, nem 25 évesen végzel és mellette is tudsz dolgozni diákként, a legtöbb egyetemista ezt teszi. Ahhoz hogy cukrászként dolgozni tudj levelezőre kéne járnod, nappali képzés mellett nem lenne rá időd plusz főállás mellett tanulni nagyon nehéz.

Én simán diákként dolgoztam egyetem mellett, könnyebb megoldani mint főállást. Szerintem rossz döntés lenne, főleg hogy szakiskolában elég rossz az oktatás, gyenge alapokkal mennél utána egyetemre.

2018. febr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rossz döntés lenne.

Most van időd tanulni, használd ki!

Lehet, hogy most még nagyon "öregnek" tűnik számodra a 23-25 év, de hidd el, ha annyi idős leszel, látni fogod, hogy nem a világ vége!

2018. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha minnél korábban szeretnél függetlenedni és dolgozni, szerezz szakmát, választhatod a szakiskolát most, de ezzel kb. a fiatalkorod nem használnád ki. A másik választás, ha szakmát akarsz, a felsőoktatási szakképzés, felvi.hu-n olvasgathatsz ilyesmikről. Vagy OKJ-ra is mehetsz.

Szerintem semmiképp se menj át máshova, az osztálytársaidnak se esne jól és neked se. Végezd el, utána sokkal több lehetőséged lesz és lesz időd fiatalnak lenni :)

2018. febr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! c:

A lényeg a szakközépben, hogy egyszerre ad egy érettségit és egy szakmát. Így 20 éves koromra már lehetne egy rendes munkám. Ez az elsődleges szempont.

2018. febr. 9. 21:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyenes úton pocsékolnád el vele a fiatalságod is és a hosszú távú jövődet is.

Manapság a szakgimnáziumi képzés kevés kivétellel igen gyenge, a szakgimnáziumi rendszer jövője pedig kérdéses.

Fogd fel úgy, hogy most fektetsz be az egész hátralévő életedbe! Értem én, hogy 15 éves fejjel marha nagy bulinak tűnik, hogy 20 évesen fizetésed lesz - de milyen? És milyen kilátásaid lesznek onnan a fejlődére? Mennyire lesz nehéz munka és saját család mellett tanulni (baromira, sokaknak nem is sikerül).


Szedd össze magad, tanulj magas szinten nyelveket, a gimnáziumi éveknek ez legyen a legfőbb célja! Ez sok időt és energiát emészt fel, és soha ennyi időd nem lesz erre! Lesz még aztán egész életedben épp elég időd dolgozni:) Légy türelmesebb!

2018. febr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek az lenne a vége hogy el se kezded az egyetemet vagy hamar ott is hagyod, mert nem tudnál egyszerre egyetemre is járni meg cukrászként is dolgozni. Ez nem olyan munka amit heti 1-2 nap kell csak csinálni, egyetemmel nehezen összeegyeztethető, arról nem is beszélve, hogy ha mégis szereznél egy diplomát ez a szakma feleslegessé is válik a számodra. Megszívatnád magad a kövi 5 évben egy szakmáért aminek a terved alapján csak néhány évig veszed hasznát. Ennyi erővel pénztárosnak is mehetnél, ahhoz szakmai végzettség se kell és a fizu is kb egy szinten mozog, csak rugalmasabb a munkaidő.
2018. febr. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!