Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik bölcsészakkal tudnék...

Melyik bölcsészakkal tudnék elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Helló! Február 15-ig van ugye a jelentkezési határidő, egyet már be tudtam jelölni (angol-történelem tanár), de még szeretnék kettőt a biztonság kedvéért. Anglisztikán gondolkoztam még, de nem tudom.


Jók lennének az olyan agrár, vagy mérnöki szakok is, ahol nem feltétlen fontos a kiváló matek tudás, mivel gyenge vagyok matekból, de pl érdekel a biológia, földrajz. (Választott tantárgyam az az info, de a matek miatt kiesnek az infos tárgyak)


/Debreceni Egyetem/



2018. febr. 10. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Bölcsész szakkal nem fogsz elhelyezkedni hacsak nincs ismeretséged, vagy ha csoda történik és mégis eltudsz nyomorúságos fizetésért. Lásd tanár. Bár ha már egy tanárt bejelöltél, legyen a másik a biosz földrajz szakpár, a reálos tanároknak van esélye munkát kapni.
2018. febr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az angolon kívül megy még esetleg valamilyen más nyelv? Mert ha pl. angol-német, vagy angol-orosz, stb. tanár szakra jelentkeznél, akkor annak az lenne az előnye, hogy már első évtől kezdve egyszerre tanulnád a két nyelvet, ugyanolyan hangsúllyal. A nyelvtanárok keresettek, középsulikban, nyelviskolákban el tudsz vele helyezkedni. Ha mégsem akarsz tanár lenni, van lehetőséged multiknál is elhelyezkedni, akik elszívják a nyelveket jól beszélő tanári végzettségűeket az iskolák elől.
2018. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bölcsész nyelvi szakok?

Legtöbbre nem kell előképzettség (keleti nyelvek, szláv nyelvek).


Anglisztika se rossz, csak tudni kell jól specializálódni. Esetleg ha kutató akarsz lenni (pl irodalmár, nyelvész)


Üdv: angol-töri szakos

2018. febr. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!