Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Maradjak itthon,...

Mit tegyek? Maradjak itthon, Szlovákiában, vagy tanuljak Magyarországon?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 19 éves szlovákiai magyar lány vagyok. Párommal immár negyedik éve vagyunk együtt (ő szlovák anyanyelvű) és nagyon szeretjük egymást. Ő már elvégezte a főiskolát és itt dolgozik, Szlovákiában. Idén érettségizek és el kell döntenem, hogy hogyan tovább. Szlovákiai magyarként nem beszélem olyan jól a szlovák nyelvet, mint ahogy kéne, és épp ezért nagyon gondolkozom azon, hogy Magyarországon tanulnék tovább, mivel azt a szakot, amit én szeretnék tanulni, nem tanítják magyarul Szlovákiában. Ezzel az a bibi, hogy párom nem jönne velem, mert őt végképp nem "húzza" Magyarország, de viszont engem nagyon. Magyarországon érzem magam igazán otthon. Igazából két opció van. Vagy itt maradok és szenvedek főiskolán a szlovák nyelvvel, de párommal tovább lehetek együtt remélhetőleg felhőtlenül, vagy el megyek Magyarországra (Debrecenbe, ami innen 250 km-re van), de nem biztos, hogy párommal együtt maradunk, mert lássuk be, 250 km nem kis távolság és nem lenne egyszerű. Szerintetek hogy döntsek?

2018. febr. 10. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
maradj Szlovákiában
2018. febr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországon érzed magad igazán otthon, a társad viszont nem kötődik Magyarországhoz, akkor valószínűleg lesznek problémáitok az életben. Ha most nem is, mert Szlovákiában tanulsz tovább, akkor később. Érdemes elgondolkodni a kapcsolatodon.
2018. febr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet, én is átéltem már hasonlót. Gyorsan dontsetek el, hogy hogyan legyen, bár szerintem senki sem ér annyit, hogy elrontsd miatta az életed. Gondolkodj el ezen.
2018. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!