Angol tanulásról?

Figyelt kérdés

Bár már sok ilyen angol tanulós kérdés létezik de én is fel teszem a sajátom .


Mindig is németet tanultam amiből le is érettségiztem.De számos ok miatt most már meg szeretnék tanulni angolul ebben szeretnék segítséget vagy inkább útmutatást kérni.


Jelenleg is érettségi utáni képzésen vagyok ahol németet tanulunk és szakkör formájában sincs lehetőség az angol tanulásra az iskolában így ez a lehetőség nem áll fent. Iskola után nem tudok eljárni.


Így leginkább csak itthon tudnám tanulni internet vagy egyéb segédanyagok használatával például egy jó kezdőknek való tankönyv.Bár félek hogy így tanár jelenléte nélkül a kiejtést hibásan tanulom meg.vagy ezt is meg lehet tanulni rendesen önállóan is?

Ha tud valaki ilyen könyvet, internetes oldalt vagy bármi mást ami egy ilyen kezdő hasznára lenne mint én azért hálás lennék:)


Kinek milyen tapasztalata van az egyedül való nyelv tanulásról?

Ti milyen módszerrel mennyi idő alatt tanultatok meg alap fokon angolul?


Köszönöm hogy végig olvastad.


2018. febr. 10. 21:04
 1/3 anonim válasza:
33%
Helló! Az angol tipikusan egy olyan nyelv, amelyet jó nyelvérzékkel, és szorgalommal önállóan is lehet tanulni. A nyelvtanja nem annyira bonyolult, szavakat meg fel tudsz "szedni" elég sok módon, pl zenékből, feliratoa filmekből, sorozatokból, esetleg angol könyvekből. Oldalként javasolni tudom az 5perc angolt. Sok sikert!
2018. febr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Az ingyenes netes oldalak kedvcsinálónak, kiegészítésnek jók, de én még mindig a könyvekre szavazok. Számos jól bevált tankönyvsorozat van forgalomban, melyekhez munkafüzet, és általában hanganyag is tartozik. Ilyen sorozat például a New English File vagy a Traveller. Tanár nélkül korlátozottak a lehetőségek, például a fogalmazásaidat nincs, aki kijavítsa, meg ugye beszélni sem tudsz kivel, de ha nem telik rá, akkor nem telik.


Ami a kiejtést illeti, két eszköz áll rendelkezésedre. Az egyik a fonetikai jelölés, amely minden szó esetén megtalálható a szótárban. A másik a hanganyag, mely számos online szótár esetén elérhető. Akár a Google fordítója is használható erre a célra. (Másra csak korlátozottan.) A tankönyvekhez tartozó hanganyagok teljes szövegeket tartalmaznak.

2018. febr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia.

Amit én ajánlani tudok:

Internetes oldal:

Duolingo napi használatra

egyéb, alkalmi használatra, ha valami részletesebben érdel bármelyik oldal jó, amelyik részletes, érhető magyarázattal szolgál. (pl 5percangol)

Nézz sorozatokat, filmeket angolul, magyar felirattal. ez rengeteget segít a kiejtésedben (hosszútávon, nem egyik hétről a másikra, plussz annyira jól műküdik, hogy egészen hihetetlen)

Program: Anki (ami szót, kifejezést megtanultál, azt beírod ide, és segít, hogy ne felejtsd el.napi 10 perc kb.

Xeropan (telefonon) és szeretem a nyelvtan részleget a programban. jól le van írva, és videó is van mellé mindig. Külön füzetem van e célra, hogy lejegyzeteljem magamnak az itt hallottakat, látottakat.

Hírtelen csak ennyi jut eszembe, de azt hiszem, hogy ezek a legfontosabbak. Idővel.. megfelelő mennyiségű munkával, kitartással, szorgalommal egyre jobb leszel. idővel azonban véleményem szerint úgymond muszáj elnézni egy magántanárhoz, akár csak heti 1x, de kell.

sok sikert. :)

2018. márc. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!