Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit takar a szociál pedagógia?...

Mit takar a szociál pedagógia? Mi a külünség e között és a gyógypedagógia között?

Figyelt kérdés
elolvastam a szakleírót felvin de nem igazán tudom . Én fejlesztő pegagógus szeretnék lenni olyan gyerekeknél akiknél nehezebben megy a tanulás A szociálpedagógia olyasmi lehet mint nálunk a " tanácsadó " engem is vittek oda kiskoromban mert elváltak a szüleim és játszani jártunk be
2018. febr. 11. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
akkor inkább a gyógypedet válaszd!
2018. febr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azt választom mert a szoc.pedhez kell 1 felsőfokú érettségi is ami nekem nincs
2018. febr. 11. 18:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha gyógyped-re akarsz bejutni, oda is kell minimum egy emelt szintű érettségi. Ha az ELTE-re felvételizel, 400 pont alatt esélytelen. Ha kevesebb pontod lesz, akkor érdemesebb a debreceni, egri, kaposvári, soproni vagy szegedi egyetemeket megcélozni, oda már kb. 350 ponttól be lehet jutni. És ez csak a bejutás, de nagyon kemény a suli, sokkal nehezebb szerintem mint pl. egy bármilyen tanár, vagy szocped, vagy info vagy gazdasági alapszak (szerintem sokkal nehezebb, mert nekem már volt előtte egy kéttanár szakos és egy igazgatásszervező alapszakos, valamint tanári mesterszakos diplomám, így van összehasonlítási alapom.)
2018. febr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget

Mindenképp Debrecenre v Szegedre mennék Pestre semmi képpen ( ezek vannak hozzám közelebb ) jelenleg gazdasági fősulira járok ( pénzügy és számvitel FOSZ) de sajnos nem igazán érzem magaménak ezt a területet ezért gondoltam alapszaknak valami olyat ami tényleg érdekel nem csak csinálom :/ nincs benne sok sikerélményem sajnos

minden tantárgyat teljesítettem utolsó féléves vagyok a gyakorlatomat töltöm de elhelyezkedés céljából nem sok lehetőséget látok

2018. márc. 3. 21:09
 5/5 A kérdező kommentje:
fizetősre mennéék gyógypedre és psz. alapszaka is mindenképpen sajnos csak oda lesz elég pontom
2018. márc. 3. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!