Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy szaknak számít az állami...

Egy szaknak számít az állami és az önköltséges?

Figyelt kérdés
Egyetemi felvételinél ugye 3 helyet jelölhetek meg ingyen, és meg is van a 3 helyem, csak azt nem tudom, hogy külön-külön kell-e beírnom az önköltséges meg az állami szakot, vagy ha magában az államit írom, akkor attól még önköltségesre is felvehetnek-e. Mert az így már 6 hely lenne, szóval a 3 költségesért fizetni kéne... Vagy nem kell fizetni? Nem értem D":

2018. febr. 11. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettőt be kell írnod, de ha ugyan annak a képzésnek írod be az állami, és az önköltséges formáját is, akkor az 1 helynek számít.


"A 2018. évi általános felsőoktatási felvételi eljárásban legfeljebb hat jelentkezési hely jelölhető meg. Egy jelentkezési helynek számít, ha ugyanazon jelentkezési hely mindkét finanszírozási formáját megjelöli, azaz ha az intézmény, a kar, a szak, a képzési szint, a munkarend, a képzés helye és nyelve is azonos, csak a finanszírozási forma tér el. Ezeket természetesen külön sorban kell feltüntetni, vagyis a jelentkezéskor maximum tizenkét sor tölthető ki."


[link]

2018. febr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor ez azt is jelenti, hogy nem kell érte fizetni, ha megjelölöm a másikat is?
2018. febr. 11. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell érte fizetni, ha három különböző helyet jelölsz meg, és ezen három különböző hely mind két finanszírozási formáját megjelölöd(állami és önköltséges).
2018. febr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen erre voltam kíváncsi:)
2018. febr. 12. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!