Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki esetleg tud 1-2 kémia...

Valaki esetleg tud 1-2 kémia emelt szintű érettségi szóbeli tételre példát mondani?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom elképzelni hogy milyen típusú tételek fordulhatnak elő emelten XDDD valakinek esetleg vannak tételcímei a témakörökön kívül????
2018. febr. 12. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a IIA csoport jellemzése volt.
2018. febr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Rágugliztam, én is csak témaköröket találtam. Akkor nem marad más, mint alaposan átnézni az összes témát.
2018. febr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2x volt szerencsém az emelt kémiához, ezeket húztam:


(egyébként itt gyakorin rákeresve találhatsz több olyan kérdést is, amiben többen is leírták, hogy miket húztak)


2016:

1. ammóniaszintézis

2. etán és etén: hasonlóságok, különbségek

3. (nem elvégzendő kísérlet) "44. Szilárd vas(II)-szulfidra sósavat csepegtetünk, és a folyamatban fejlődő gáz

egy részét ezüst-nitrát-oldatba vezetjük, másik részét meggyújtjuk. Írja le és

magyarázza meg a várható tapasztalatokat, és adja meg a végbemenő folyamatok

reakcióegyenletét! (10 min)"


2017:

1. Karbonsavak, mosás, szappanok

2. Volt valami olyan mondat, hogy meszes vízbe belefújunk, zavarossá válik, további CO2-t adagolva hozzá azonban kitisztul, és ezt meg kellett magyarázni

3. (nem elvégzendő kíséret) "4. Egy főzőpohárban kálium-jodid, egy másikban kálium-bromid azonos

koncentrációjú vizes oldata található. Nem tudjuk, hogy melyik pohár melyik

oldatot tartalmazza. Mindkét oldatba klórgázt vezetünk, aminek hatására az oldat

színe mindkét esetben sárgásbarna lett. Ha szén-tetrakloridot öntünk az

oldatokhoz és összerázzuk azokat, az első pohár alján lila, a második alján barna

színű fázis jelenik meg. Melyik oldatot tartalmazta az első, illetve a második

főzőpohár? Magyarázza meg a tapasztalatokat!"

2018. febr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Harmas az elso kettorol mennyit kell beszelni? Egyszerre adjak a felkeszulesi idot, vagy feladatonkent? Neked mennyire ment? Alapvetoen,ha valaki atnez mindent,akkor tudja,de mivel annyi mindent kerdezhetnek, en kicsit felek, hogy "lefagy" az agyam,ha belekerdeznek a surujebe,egy nehezebb tetellel. Nem tudom mennyire lehet hirtelen osszeszedetten beszelni valamirol. Neked,hogy sikerult? Koszi.
2018. febr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a karbonsavakról kb. egy A4-es oldalnyi dolgot jegyzeteltem le, és utána azokat mondtam el, de ez tényleg olyan téma, hogy elég sokat lehet róla beszélni.

Egyébként az is lehet, hogy ennél kicsit konkrétabban is meg volt adva, hogy mit kell elmondani, de erre már nem emlékszem.

Legjobb, ha leírsz mindent, ami eszedbe jut az adott témáról, de azért ne térj el a tárgytól, mert akkor csak elveszed magadtól az időt. Ha valamit kihagytál, akkor úgyis rákérdeznek, mert nekik konkrétan le van írva, hogy miket kellene tudni.

Egyébként meg az első témáról tényleg elég sok mindent el kell mondani, aztán a következő feladat a kísérlet, az ugye szépen ki van dolgozva, és fent van neten az egész, a harmadik meg egy problémamegoldó feladat, amiről igazából csak pár mondatot kell írni, erre kevesebb pont is jár (5 talán), mint a másik kettőre.

Egyszerre kapod meg a felkészülési időt, mint ahogy a tételeket sem külön-külön húzod, hanem egy nagy papíron van rajta három tétel mindhárom feladattípusból. (vagy legalábbis ahol én voltam, ott így volt)

Először nekem nagyon rosszul ment, nem hiába mentem kétszer. :D De akkor nem is tanultam egyáltalán. Ennek ellenére mondjuk nem buktam meg, amit kb. a mai napig csodálok.

Másodjára már sokkal jobban ment, de akkor felkészültebb is voltam.

Nyugi amúgy, a tanárok is tisztában vannak vele, hogy az emelt kémia az egyik legnehezebb érettségi, és a többség így is áll hozzá. Én elég nívós suliban érettségiztem, mégis kedvesek, segítőkészek voltak a tanárok mindkét alkalommal. Nem kell parázni rajta. :)

2018. febr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szén-dioxidot és a kén-dioxidot kellett összehasonlítanom.
2018. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!