Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik szempont a...

Szerintetek melyik szempont a legfontosabb továbbtanulásnál?

Figyelt kérdés

Jelenleg két egyetem, két különböző szakja között gondolkozom (+ még a biztonság kedvéért megjelölök még egyet, ha esetleg meggondolnám magam és teljesen más irányba tanulnék tovább), megjelölöm mindkettőt és még van időm eldönteni, de azért gondolkoznom kell rajta. Mindkét szak egy nyelvszak, bölcsészettudományi karon.


1. egyetem és szak

-közelebb van (vonattal kb. 45 perc-1 óra)

-olcsóbb (utazás, lakhatás, kaja stb.)

-kisebb és ezáltal nekem sokkal barátságosabbnak, emberibbnek tűnik, sokkal szimpatikusabb

-vannak ismerősök, barátok, volt osztálytársak

-a várost is ismerem

-kisebb város, kevesebb lehetőség

-ez a szak egy picikét kevésbé szimpatikus, mint a másik, de még mindig szívesen tanulnám


2. egyetem és szak

-messzebb van (vonattal kb. 2 óra)

-drágább (utazás, lakhatás, kaja stb.)

-nagyobb és emiatt nekem személytelenebb, egy nagy "katyvasznak" tűnik, emiatt kevésbé szimpatikus

-nem ismerek senkit

-a várost sem ismerem

-nagyobb város, több lehetőség

-ez a szak egy picikét szimpatikusabb, mint a másik


Úgyhogy leegyszerűsítve olyan érzések kavarognak bennem, hogy ha az elsőt választom, akkor megbánom, mert valahol a második szak egy kicsivel jobban érdekelne, viszont, ha a másodikat választom, akkor pedig nem biztos, hogy jól érezném magam abban a környezetben.


2018. febr. 13. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt válaszd, amelyik jobban érdekel! Gondold el, hogy ha szerencséd van, egész életedben azzal fogsz foglalkozni, amit most választasz!

Az új hely nem feltétlenül hátrány.Pont abban a korban vagy, amikor meg kell tanulnod új helyen, új emberek között feltalálnod magad. Sok új kapcsolatot is építhetsz, olyan emberekkel, akikkel akárcsak földrajzi okokból kifolyólag sem találkoznál egyébként! Használd ki a lehetőséget!

(Vonattal 2 óra, az még a teljesen vállalható kategória, akár minden hétvégén hazamehetsz, ha akarsz!)

2018. febr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenképp azt válaszd, ami iránt nagyobb elhivatottságot érzel, idegen helyen is lesznek barátaid, és szerintem a szüleid is szívesen támogatnak, ha látják, hogy tényleg érdekel.
2018. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!