Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Honnan tudom, hogy mennyi...

Honnan tudom, hogy mennyi pontra van szükségem? Hogyan készüljek a történelem és angol érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok! ELTE-ÁJK-ONK jogász, valamint PPK-JÁK-ONK jogász szakra jelentkezek az idén, tavalyi évben, 383, illetve 370 pont kellett ezekre a szakokra, néztem a tavalyi évek ponthatárait, próbáltam felmérni, hogy kb. mennyire számíthatok nagy változásra, de nyilvánvalóan, nem szabályosan változnak a pontok. Hallottam olyat, hogy minden egyetem minden karán megvannak húzva minimum ponthatárok. Valaki tud esetleg erről valamit?

Másik kérdésem az érettségivel kapcsolatos. Most állok a megmérettetés előtt,szinte alig tanítottak nekem a gimiben történelmet és angol, azonban legjobban az emelt angolnak és a közép törinek kellene sikerülnie.

Angol órám már nincs, ugyanis tavaly leérettségiztem, külön órára fogok járni, ezen kívül itthon gyakorlok. Esetleg, hogyan készülhetek a törire? Gondoltam arra, hogy írásbeli előtt megtanulom a szóbeli tételeket, vettem ismétlő könyvet, abból gyakorlok. Esetleg még ötletek arra, hogy jobban összeálljon és egy 90%-osra sikerüljön? :)

ui.: nyilván meg vagyok ijedve, stresszes vagyok, izgulok, ez kihat a tanulásomra, a teljesítményemre, persze teljesen fölöslegesen. Valaki esetleg tudna tanácsot adni, hogyan nyugtassam kicsit magam? Nagyon megköszönném!! :)



2018. febr. 13. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Néhány szakra van központi minimum ponthatár, de ennél természetesen lehetnek a ponthatárok magasabbak is, ha a keretszámot feltöltik jobb eredményt elérő jelentkezők.

Különben ha 50 hely van, akkor a legjobb 50 jelentkezőnél húzzák meg a ponthatárt azok közül, akiket nem vesznek fel más olyan helyre, amit előrébb sorolt a jelentkezésnél.


A törire egyszerű felkészülni: nézd a követelményrendszert és egy szimpatikus könyvsorozatot. Angol órákra meg ideje lenne elkezdeni járni, hogy felfrissítsd a tudásod.


Még nagyon kori izgulni:) Különben sem nehéz!

2018. febr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal a minimumponthatarok csak allamilag finanszirozott kepzeseknel vannak, decemberben adtak ki.
2018. febr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is Elte jogra jelentkezem, csak államira. Emeltet teszek angolból és töriből.

Hát igen, töriből az elejétől mindent át kell ismételni, nekünk kiadták az írásbelihez a követelményeket, az alapján csinálom, és az aktuális témához hozzátanulom a szóbeli témakört.

Angolból nem sokat csinálok, a filmeket/sorozatokat kivétel nélkül angolul nézem (felirattal vagy anélkül), és megcsináltam néhány feladatsort. A szóbeli tételekről viszont halvány fogalmam sincs, hogy mik.

2018. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
En ma angolbol a 2017 majus/junius erettsegi kovetelmenyt kaptam meg, hogy iden is az lesz a szobeli, elkuldjem esetleg?:)
2018. febr. 19. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!