Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek is tanul a műszaki...

Minek is tanul a műszaki menedzser? Milyen mesterképzésre van lehetőség alapszak elvégzése után?

Figyelt kérdés
Főként az érdekelne, hogy egy műszaki menedzser diplomával hol lehet elhelyezkedni? Sok embert megkérdeztem, de sajnos nem tudta senki megmondani pontosan. A másik pedig, hogy mesterképzésre hova lehet továbbmenni? Csak műszaki menedzserre? Mert főként a gazdasági tantárgyak érdekelnek, de nem tudom hogy azokból is lehet-e választani utána. Előre is köszönöm a választ!
2018. febr. 15. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amit tudok marketing és számvitel msc- re biztosan lehet vele menni. Müszaki részről lehet menni gépészmérnöki mechatronikai stb de ezek 3-as típusúak tehát csak kredit pótlással lehet menni. Sokan lehuzzák ezt a szakot pedig elég jól lehet vele keresni egyik ismerősöm multinál helyezkedett el vele kezdőként nettó 190k-ft keresett vele.
2018. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rengeteg irányba el lehet vele menni.

Én azzal végeztem ÓE-n, s külföldre mentem logisztika mesterszakra eléggé jó egyetemre.

Többi, ott végzett ismerősöm ment Győrbe logisztikára, BME-re logisztikai mérnöknek, Corvinusra vállalatgazdaságtan jellegű képzésre. De volt pénzügyes is, sőőőt, egy mechatronika msc-t is hallottam.



Akik pedig a munka világába mentek, hát... ott is változó. Suzuki, Audi, Mercedes, Bosch, T-Systems, GE akik a legtöbbet elvitték, minőségbiztosítástól kezdte projektmenedzsmenten át természetesen a logisztika, beszerzés, sales, gyártás, és informatika területére.

2018. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. febr. 23. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!