Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » GYES mellett lehet okj tanfoly...

GYES mellett lehet okj tanfolyamot végezni?

Figyelt kérdés
Államilag támogatott okj-ra lehet menni amig gyesen vagyok? (25 alatt vagyok) Van valami kikötés hogy pl. a gyerek 1 éves kora után vagy csak heti 20 órában vagy ilyesmi?

2018. febr. 16. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tartom valószínűnek, ugyanis államilag támogatott OKJ-s tanfolyamot munkaügyi központon (most már nem ez a nevük) tudsz elvégezni, viszont ha GYES-en vagy, akkor nem vagy munkanélküliként regisztrálva. Mert a GYES idejére kivesznek a rendszerből, ha esetleg korábban munkanélküli voltál. Regisztrálni pedig csak a GYES lejárta után tudsz.

Én végeztem OKJ-s tanfolyamot GYES alatt, de én fizettem érte.

2018. febr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod! Igen nyilvantartasba voltam a munkaugyi kozpontban de miutan megszuletett a kisfiam atmenetileg kivettek a rendszerbol es akkora adtak kovetkezo idopontot miutan a gyerek 1 eves lesz. Ha akkor visszakerulok a munkanelkuli nyilvantartasba azzal ugrik a gyes de mehetek dijmentesen okjra?
2018. febr. 18. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!