Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanácsoltok, mit kezdjek...

Mit tanácsoltok, mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok.Most végeztem el (majdnem) egy kereskedelmi technikusi szakmát. Azért csak majdnem, mert 1 vizsgám nem sikerült, azt októberben tudom kijavítani. Tehát van egy "majdnem szakmám". Eddig úgy gondoltam dolgozni megyek (amíg azt hittem sikerül most elvégeznem a szakmát) de így nem tudok dolgozni menni. Illetve tudnék, de csak olyan helyen amihez elég az érettségi.

Mit csináljak októberig?


2010. jún. 8. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
nyelvvizsgád van? nyelvtanfolyam? a munkaügyi központnál ha be vagy jelentkezve ingyenesre is mehetsz.
2010. jún. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt miért a családi kapcsolatokban? Ott van a tanfolyamok témakör!

Mellesleg menj el nyári melóra... nehéz találni, sokan vagyunk ezzel így...

2010. jún. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
igy vállalhatsz diákmunkát, különböző nagyáruházakban diákmunka stb.
2010. jún. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nincsen nyelvvizsgám, gondoltam hogy azt leteszem. De ha nem dolgozom, és nem is tanulok nappalin, akkor nem kapok családi pótlékot.


(Még mielőtt valaki jönne azzal, hogy biztos kisebbségi vagyok aki az állam pénzéből akar élni, annak mondom, hogy nem így van. Csak nem akarok árufeltöltő, vagy bolti eladó lenni)


Esetleg olyat lehet csinálni, hogy nappalira beiratkozom valahova, és októberig akkor kapnám a pénz, majd ha elvégeztem a szakmai vizsgámat, akkor kiiratkozom? Vagy akkor az addig folyósított pénzt vissza kell fizetni?

2010. jún. 8. 16:57
 5/10 anonim válasza:
Menj nyelvtanfolyamra (akár szuperintenzívre, még nyelvvizsga is lehet belőle, ha nem vagy teljesen kezdő), illetve mindenképpen dolgozz (akár részmunkaidőben vagy alkalmi munkát, ha más nincs), a tapasztalat hasznos lesz később álláskereséskor. Persze ez az anyagi helyzetedtől is függ. De én mindenképp tanulnék még a munka mellett, heti pár óra nyelvtanfolyam... még ilyen számítógépkezelői vagy hasonló tanfolyamokra is elmehetsz. Szeptemberben már kezdj el tanulni a vizsgádra, biztos, hogy sikerülni fog!
2010. jún. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előre is bocsánat az OFF-ért, de mi az a munkaügyi központ? ki jelentkezhet oda, stb? Ez az ingyen tanfolyam lehet, hogy érdekelné a barátomat, azért kérdezem. (Google-on meg csak konkrét helyeket találtam, de választ a kérdésemre nem.)
2010. jún. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy érted,hogy októberig járnál is iskolába? Vagy csak beiratkozol de nem foglalkozol a sulival.Mert ha nem jársz a suliba akkor egész egyszerűen becsapod az államot,és bizony elképzelhető,hogy vissza fizettetik veled az összeget.A párom csak halasztott,és továbbra is kapta a pénzt.Később vissza kellett fizetni,mert jelezni kellett volna a halasztást,és addigra nem járt volna..
2010. jún. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem dolgozz. Akár részmunkaidőben, akár főállásban. ÉS tanulj nyelvet. Írod hogy nem akarsz bolti eladó lenni. A kereskedelmi technikusival vajon hol tudsz majd elhelyezkedni? Szerintem örülsz majd ha mehetsz boltba dolgozni.
2010. jún. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Októberig bejárnék néha-néha. Mert vannak olyan szakmák a sulimban, amikhez csak 1-2 tantárgyi különbözet kell. Szóval heti 1-2 nap. De októberben kiiratkoznék.

Volt olyan osztálytársam, aki szerzett igazolást arról, hogy dolgozik valahol a suli mellett, és így nem kellett bejárnia a suliba. Nem járt be a suliba, kapta a családit, és ez így ment 5 hónapig. Aztán kiiratkozott.

2010. jún. 8. 17:07
 10/10 anonim válasza:

október nincs messze.. addig menj el a munkaügyibe, felvesznek mint pályakezdő munkakereső.. és kapsz strat kártyát is.. amivel könnyebben felvesznek munkahelyekre!

ezt bátran lépd meg.. érdemes

start kártyával sokszor keresnek embereket új munkatársként, mivel strat kártyás emberke alkalmazásával a cég adókedvezményt kap UTÁNAD, szóval érdekük hogy ott maradj dolgozni nekik!

a munkaügyi si tud ajánlani melókat, nézelődj az www.atsz.hu honlapján.. ott van ezzel akpcsolat info is meg start kártyáról és a munkalehetőségekről is

vannak részmunkaidős állások is akár heti 20 órában is.. ami csak napi 4 óra meló, amellett marad időd nyaralni, pihenni vagy épp tanulni is!

2010. jún. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!