Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen cukrász képzést,...

Milyen cukrász képzést, tanfolyamot lenne érdemes elvégeznem?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egyetemre, (nagy valószínűséggel fel is vesznek és szemptemberben el is kezdhetem) tehát alapvetően nem cukrászatból szeretnék megélni, hanem az inkább csak egyfajta hobbi lenne. Mindig érdekelt és itthon is szoktam sütögetni, viszont nem nagyon volt senki, aki tudott volna segíteni vagy tanítani, tanácsokat adni stb., így egyedül próbálkoztam, de az elég "lutri" kategória, vagy sikerült és jó lett vagy pedig mehetett a kukába...nincsenek meg az alapok sem, abszolút nem értek hozzá, csupán követem a recepteket és vagy bejön vagy sem. Ugyanakkor szeretnék megtanulni néhány dolgot és most időm is van rá (jelenleg nem tanulok, nem dolgozom), nyilván nem lesz belőlem nem tudom milyen cukrászmester és nem is ez a célom, csupán saját örömömre, hobbiként szeretnék ezzel picit foglalkozni. Viszont nem tudom, hogy mégis milyen képzéseket kellene keresnem, mert nem biztos, hogy a cukrász okj lenne a legjobb választás (az általam ismert sulikban konkrétan semmit nem csinálnak, csak a lábukat lógatják egész nap, pénz sincsen a normális képzésre és max. ilyen kókuszgolyó, zserbó szintű sütiket készítenek...) Esetleg egy fizetős tanfolyam jobb lenne?
2018. febr. 24. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Papírt akarsz vagy tudást ? Unokahúgomat nagyajna tanította a hagyományos pogácsa és lakodalmas sütikre . Aztán újságok és videók recepjeit készítette egyre jobban . Semmi adalék se színezék se tömény cukor , igazi csoki igazi aroma . Rendeléseket teljesít bulikra partykra a konyhájukban készített cuccokra , tortát csinált jó párat , marcipánt formáz mindent . Semmi E meg egyéb kész ipari adalékot nem használ . Reform cukormentes és teljeskiőrlésű bio árukat mindent elkészít .
2018. febr. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudást. Magára a papírra nincsen szükségem, mert nem akarok ezzel semmilyen szinten sem foglalkozni (mármint munkára gondolok). Eddig is netről néztem recepteket, videókat stb., de rengetegszer volt olyan, hogy nem sikerült (akár pl íz vagy állag miatt stb.), mert mondom én nem tudom megállapítani, hogy melyik recept működik, melyik a legjobb (netre meg bárki, bármit feltehet és persze, próbálja az ember szűrni, hogy melyik jobb, hitelesebb és olvasgat visszajelzéseket is, de nem hozzáértőként nehezebb), mások az alapanyagok is stb., nem mindig tudom, hogy mit hogyan célszerű csinálni vagy javítani rajta, nem ismerek bizonyos technikákat stb.,(videón keresztül vagy a leírás alapján pedig nem mindig jön át az üzenet) mert még nincsen tapasztalatom és sosem tanultam ilyesmit, ezért gondoltam, hogy egyszerűbb lenne, ha lenne egy szakértő segítségem.
2018. febr. 25. 00:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!